Kvalitní hrnce a pánve vám usnadní přípravu jídla. A seženete je i levně!

Kvalitní hrnce a pánve vám usnadní přípravu jídla. A seženete je i levně!

Víte, kdo vaří nejlépe? Bezpochyby ten, kdo má k dispozici kvalitní kuchyňské náčiní. Mezi kuchařem amatérem a kuchařem profesionálem není tak propastný rozdíl, jak jste si možná doposud mysleli a pořídíte-li si ucházející výbavičku, velmi rychle zlepšíte svou stávající dovednosti. Představte si, že se vám jídlo nepřipaluje a zároveň ho dokážete připravit mnohem rychleji a chutněji. Tajemství úspěchu spočívá v důkladném výběru hrnců a pánví – tyto pomocníky totiž využíváte takřka nepřetržitě.

Jak vybrat hrnce?

Pozor, není hrnec jako hrnec. Stěžejní je výběr materiálu, který má vliv na rychlost ohřevu. V současné době je z čeho vybírat, ale nezapomeňte přihlédnout také k vaší varné desce. Například při vaření na indukční desce lze použít jen některé hrnce. Zároveň se poohlédněte po hrncích, které jsou snadno udržovatelné a lze je čistit v myčce. V moderní kuchyni mají čestné místo také tlakové hrnce. Ještě ho nemáte? Urychleně vše napravte a pořiďte si „papiňák“, který dá vašemu vaření nový rozměr. Nabízí rychlejší přípravu jídla a zachování většiny nutričních, aromatických a chuťových vlastností. Při výběru klaďte důraz na bezpečnost a vyžadujte kvalitní model s vynikajícím těsněním a pojistkami. tlakovy-hrnec

Neobejdete se ani bez pánvičky

Hrnce již máte, ale co pánvička? Momentálně slaví úspěch litinová pánev, které se oproti ostatním materiálům vyznačuje efektivním ohřevem po celém povrchu (nikoliv jen v místě zdroje tepla). Budete-li ke smažení používat litinovou pánev, spolehněte se na mnohem lepší zpracování potravin a eliminaci rizika připálení. Další výhodou litinové pánve je její schopnost akumulace tepla – drží si ho ještě dlouho poté, co ji odstavíte od zdroje. litinova-panev Mimo litinové pánve by se vám mohla hodit také grilovací pánev se speciálně profilovaným dnem. Maso se na ni důkladně propeče a navíc bude i lépe vypadat díky efektu grilovací mřížky. Sortiment pánví je neuvěřitelně pestrý a za zmínku stojí také univerzální pánev wok, kterou využijete na smažení, pečení, dušení a vaření. V posledních letech jsou oblíbené především elektrické pánve wok. wok Ať už vám chybí hrnec, celá sada hrnců nebo jen kvalitní pánve, najdete je na www.vsenavareni.cz. Prodejce nabízí veškeré kuchyňské potřeby od renomovaných výrobců. Vy si je můžete objednat z pohodlí domova a v případě potřeby vyzvednout na některém z 80 odběrných míst v rámci celé ČR.

Publikováno: 07. 04. 2015

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat hnrec | jak vybrat pánev na vaření