Jak poznat kvalitní plastová okna?

Jak poznat kvalitní plastová okna?

Rozhodli jste se pro plastová okna? Aby dobře těsnila a dlouho vydržela, musíte zvolit ta nejkvalitnější. V této souvislosti vás určitě napadá, že nesmíte sáhnout po té nejlevnější nabídce. Jak ale poznat, která plastová okna jsou opravdu kvalitní? Nenechte se zmást přechvalováním obchodníka. Přinášíme vám stručný návod, díky kterému se nespálíte a vyberete skutečně kvalitní plastová okna za dobrou cenu.

Co by vás mělo zajímat?

Při výběru plastových oken berte ohled na:
  • kvalitu plastového profilu,
  • hodnotu tepelné izolace,
  • kvalitu okenního kování,
  • certifikát kvality,
  • důvěryhodnost dodavatele.
Máte ve svém okolí někoho, kdo v nedávné době měnil okna? Zeptejte se ho na reference. Zjistěte, jaké daný výrobce používá plastové profily a okenní kování, vyptejte se na jednání dodavatele. Rozhoďte sítě a nebojte se vyptávat na internetu. Jen berte ohled na to, že spousta uživatelů má tendence ve virtuálním světě přehánět.

Jak se pozná kvalitní okno?

Poměrně bez obav můžete podpořit českou výrobu a vsadit na zlaté české ručičky, které zachovávají špičkovou kvalitu oken. Pozor si ovšem dejte na pochybná neznačková okna, která poznáte podle podezřele nízké ceny. Hlídejte si, aby výrobky měly certifikát kvality. Nebojíte-li se investovat, poohlédněte se po dražších, avšak velmi kvalitních oknech z Německa. Naopak se vyhněte zboží z Polska. Byť potěší nízkou cenou, kvalita provedení zde nebývá valná. Hodnotu tepelné izolace rozeznáte podle koeficientu, který se značí písmenem U. Nejdůležitější je pro vás koeficient Uw. Měl by být co nejnižší. Porovnávat koeficient Uw u více výrobců se vyplatí, díky lepší izolaci utratíte méně peněz za vytápění. Plastová okna nikdy nevybírejte jen prostřednictvím internetu či katalogů. Prohlédněte si je osobně na pobočce u vašeho dodavatele. Jednak mohou okna působit naživo jinak, jednak si lépe proklepnete prodejce. Zahrňte zaměstnance dotazy a udělejte si o firmě obrázek.

Publikováno: 21. 11. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam