Máte rádi moderní umění? Pořiďte si originál od Jindřicha Lípy!

Máte rádi moderní umění? Pořiďte si originál od Jindřicha Lípy!

Ne nadarmo se říká „proti gustu žádný dišputát“ a v oblasti umění to platí dvojnásob. Co člověk, to jiný vkus a zatímco někdo obdivuje realistické výjevy od Gustave Courbeta nebo Adolfa von Menzela, jiný si libuje v Picasovi. Zřejmě se však shodneme na tom, že v moderní bydlení není pro klasiku místo. Nechcete-li, aby obrazy působily s prominutím jako pěst na oko, navštivte prodejní galerii známého českého malíře Jindřicha Lípy. Udělejte si radost některým z unikátních obrazů, které mají ambice na to, aby se staly opravdovou dominantou interiéru. Aneb proč mít doma repliky, když si můžete pořídit originály? Předtím, než se do prodejní galerie vydáte, vám autora představíme.

Kdo je Jindřích Lípa?

Základy umění Jindřichu Lípovi (nar. 1959 v Praze) vštěpili akademičtí malíři Jindřich Heger a Zdena Burgetová. Jeho galerie obrazů je momentálně plná děl, které se hodí do moderního interiéru a narazíte v ní na naivní surrealismus a abstraktní futurismus. Všestranný umělec se však zabývá (nebo se v minulosti zabýval) také kresbou, koláží (klasickou i velkoplošnou), fotografií (abstrakce a performance), architekturou a uměleckým zpracováním kovů. V jeho portfoliu nechybí ani spoustu grafických návrhů, mezi kterými najdete přebaly knih, ale také vizitky. Vraťme se však k nabídce v rámci prodejní galerie. Můžete si ji prohlédnout na www.artlipa.cz.

Obrazy, které se budou na vašich zdech vyjímat

Jindřich Lípa své obrazy přezdívá jako „nekonečné“ a již na první pohled je z nich patrný jeho pohled na svět. Zářící barvy nabývají podobu plastických objektů, ale inspirace pochází také z autorova podvědomí. Výsledek stojí za to – za pomocí rozličných technik vyjadřuje konflikt mezi protiklady – řádem a chaosem, geometrií a atypickými tvary. Lípovy obrazy jsou emotivní a nelze je popsat slovy. Objevte jejich kouzlo a udělejte si na ně vlastní názor. Fakt, že nerozumíte modernímu umění, nehraje roli. Podstatný je dojem, jakým na vás díla zapůsobí. Shledáte-li, že se bude některý z obrazů vyjímat i u vás, neváhejte. Galerie obrazů je otevřena nonstop a svůj originál si můžete pořídit třeba hned...

Publikováno: 30. 12. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: galerie obrazů | jindřich lípa | jindřich lípa obrazy | prodejní galerie