Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zvířata

Jak přimět psa, aby vás poslouchal? Vyzkoušejte elektronický výcvikový obojek!

Chovatelé na ně nedají dopustit, ale stále se najde i dost odpůrců, kteří elektronické obojky nemohou „skousnout“. Možná, že kdyby o nich věděli vše podstatné, změnili by názor. Pokud máte problémy s výcvikem psa, mohl by se vám výcvikový elektronický obojek hodit. Prozradíme vám podrobnosti a objasníme mýty, které se o této pomůcce tradují.

Co je to elektronický obojek a jak funguje?

Elektronické výcvikové obojky jsou pomůcky, které používají profesionální kynologové. Při správném zacházení nemohou zvířeti ublížit ani ho poznamenat psychicky. Zařízení funguje na principu elektrostatických výbojů, které pes vyhodnocuje jako nepříjemné. Zkušení chovatelé vědí, že bez důsledné výchovy nelze psa vycvičit tak, aby vždy splnil rozkaz. Elektrostatické výboje jsou však mnohem lepší než jakékoliv fyzické násilí, např. plácnutí nebo tahání za kůži apod.

Na kvalitu výrobků dohlíží Mezinárodní asociace výrobců elektronických obojků. Renomovaní výrobci, kteří jsou členky této asociace, naprosto respektují šetrné zacházení se zvířaty.

Zodpovědní chovatelé si uvědomují, že pes může být hrozbou pro ostatní i sám pro sebe. Elektronický výcvikový obojek dokáže zamezit situacím, kdy je pes nebo jeho okolí v ohrožení.

V čem ještě vám může elektronický obojek pomoct?

Spousta chovatelů hledá způsob, jak psa naučit chodit u nohy. V případě, že vás čtyřnohý přítel nechápe, co se po něm chce a chodí neukázněně, můžete ho naučit chodit klidně i bez vodítka právě pomocí elektronického obojku.

Elektronický výcvikový obojek je určený pro psy ve věku od 6 měsíců. Chovatel vždy musí dodržovat instrukce dané výrobcem a správně zvolit intenzitu elektrostatického impulsu. Ten by pro psa neměl být bolestivý (tzn. nesmí zareagovat zakňučením). Moderní obojky pracují na několik fází. Nejdříve psa upozorní zvukovým signálem, poté vibracemi a nakonec impulsem. Zvíře si rychle uvědomí souslednost a brzy začne poslouchat již po zaznění zvukového či vibračního signálu.

Tip: Bohatou nabídku kvalitních výcvikových obojků najdete ve specializovaném e-shopu elektronickeobojkypropsy.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *