Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

K čemu se vám může hodit magnet? Možností využití je mnoho!

Slovo magnet pochází z řečtiny – bylo odvozeno ze sousloví magnétis líthos, které označuje Magnesijský kámen. Každý ví, že označuje objekt, který ve svém okolí generuje magnetické pole. V praxi rozlišujeme elektromagnety (dočasné magnety) a permanentní neboli trvalé magnety. V následujících řádcích vám prozradíme, jaká jsou nejčastější využití extra silných neodymových magnetů, které jsou nepostradatelné nejen v průmyslu, ale i v každodenním životě.

Co je to neodymový magnet?

Základem neodymových magnetů je slitina neodymu, železa a boru. Oproti běžným magnetům dokáží udržet až tisícinásobek své hmotnosti. Ty nejsilnější pak až dvoutisícinásobek. Jedná se o permanentní magnety, takže se nemusíte bát, že by síla pominula.

Praktické využití magnetů v domácnosti

V domácnosti vám poslouží například při zavírání dveří skříně. Díky neodymovému magnetu se samy neotevřou… Využijete je také při sbírání drobných kovových předmětů jako jsou špendlíky, jehly, šroubky, matky a podobě. V kuchyni magnety využijete jako držáky na nože. A nesmíme zapomenout ani na možnost přichycení sítí proti hmyzu do oken nebo francouzských dveří. Pomocí magnetů přichytíte na lednici fotografie své rodiny nebo upomínkové lístečky. Kreativní jedinci dokáží z magnetů vytvořit spoustu dalších věcí.

Magnety jako hračky i šperky

Z neodymových magnetů se vyrábí i hračky a hlavolamy. Se stavebnicemi se vyhrají děti i dospělí – skvělým příkladem je stavebnice NeoCube, která se skládá z neodymových kuliček o průměru 5 mm. Ženy zase nedají dopustit na magnetické šperky.

Kde nakupovat?

neomagA kde neodymové magnety všeho druhu seženete? Bohatou nabídku najdete na www.neomag.cz. Prodejce nabízí široký sortiment magnetů a magnetického materiálu do domácnosti, dílny, kanceláře i pro průmyslové využití. Většina zboží je skladem a za velmi výhodné ceny.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.