K čemu se vám může hodit magnet? Možností využití je mnoho!

K čemu se vám může hodit magnet? Možností využití je mnoho!

Slovo magnet pochází z řečtiny – bylo odvozeno ze sousloví magnétis líthos, které označuje Magnesijský kámen. Každý ví, že označuje objekt, který ve svém okolí generuje magnetické pole. V praxi rozlišujeme elektromagnety (dočasné magnety) a permanentní neboli trvalé magnety. V následujících řádcích vám prozradíme, jaká jsou nejčastější využití extra silných neodymových magnetů, které jsou nepostradatelné nejen v průmyslu, ale i v každodenním životě.

Co je to neodymový magnet?

Základem neodymových magnetů je slitina neodymu, železa a boru. Oproti běžným magnetům dokáží udržet až tisícinásobek své hmotnosti. Ty nejsilnější pak až dvoutisícinásobek. Jedná se o permanentní magnety, takže se nemusíte bát, že by síla pominula.

Praktické využití magnetů v domácnosti

V domácnosti vám poslouží například při zavírání dveří skříně. Díky neodymovému magnetu se samy neotevřou… Využijete je také při sbírání drobných kovových předmětů jako jsou špendlíky, jehly, šroubky, matky a podobě. V kuchyni magnety využijete jako držáky na nože. A nesmíme zapomenout ani na možnost přichycení sítí proti hmyzu do oken nebo francouzských dveří. Pomocí magnetů přichytíte na lednici fotografie své rodiny nebo upomínkové lístečky. Kreativní jedinci dokáží z magnetů vytvořit spoustu dalších věcí.

Magnety jako hračky i šperky

Z neodymových magnetů se vyrábí i hračky a hlavolamy. Se stavebnicemi se vyhrají děti i dospělí – skvělým příkladem je stavebnice NeoCube, která se skládá z neodymových kuliček o průměru 5 mm. Ženy zase nedají dopustit na magnetické šperky.

Kde nakupovat?

neomagA kde neodymové magnety všeho druhu seženete? Bohatou nabídku najdete na www.neomag.cz. Prodejce nabízí široký sortiment magnetů a magnetického materiálu do domácnosti, dílny, kanceláře i pro průmyslové využití. Většina zboží je skladem a za velmi výhodné ceny.

Publikováno: 23. 04. 2016

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: využití magnetů v domácnosti