Jak probíhá montáž klimatizace?

Jak probíhá montáž klimatizace?

Kdo stále pochybuje o přínosu klimatizace v našich českých podmínkách, ať si vzpomene na léto 2019, kdy jsme zažili 30 tropických dní. Není tajemstvím, že se Česko posouvá do subtropů a letních dní s teplotami nad 25 °C rok od roku přibývá. Poměrně teplé léto lze očekávat i letos, což by mělo váhavce utvrdit v tom, že je nejvyšší čas na pořízení klimatizační jednotky. Co vás čeká a nemine, pokud se rozhodnete pro montáž klimatizace split?

Jak postupují odborníci

Na dotaz, jak probíhá montáž klimatizační jednotky, nám odpověděli specialisté z KLIMA Barabáš, kteří realizují splitové klimatizace Ostrava a okolí. V Moravskoslezském kraji působí 30 let a nabízí pouze špičková zařízení prověřených značek. Prvním krokem je prohlídka místa budoucí montáže. Domluvíte si termín, kdy se k vám dostaví technik. Provede zaměření a zkonzultuje s vámi možná řešení. Obratem obdržíte cenovou nabídku, kterou pro vás firma vypracuje zdarma. Po jejím odsouhlasení si dohodnete termín montáže. Samotná montáž klimatizace trvá v průměru 4-6 hodin, v případě klimatizace multisplit (k jedné venkovní jednotce lze připojit až pět vnitřních) se doba potřebná pro zprovoznění systému navyšuje úměrně počtu instalovaných jednotek. Po montáži vnitřní jednotky technici připraví trasu potrubí, kabeláž a odvod kondenzátu. Následuje uchycení venkovní jednotky na podstavec nebo konzoli. Dalším fáze se nese v duchu zapojení vnitřní a venkovní jednotky. Po vakuaci a zkoušce systému je systém odzkoušen v režimech chlazení i topení.

S čím můžete počítat?

Ostravská firma Klima Barabáš klade důraz na individuální přístup a každému zákazníku vždy vysvětlí, jak klimatizaci správně ovládat. Technici nikdy neopouští pracoviště, aniž by ho pečlivě uklidili. Další informace o klimatizacích a nezávazný poptávkový formulář najdete na klimabarabas.cz.

Publikováno: 11. 06. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam