Oblečení jako ze škatulky!

Oblečení jako ze škatulky!

Obsah článku:
  1. Praní a věšení
  2. Žehlení
Snad neexistuje člověk, který by měl rád žehlení. Většina z nás dělá všechno pro to, abychom se této nudné, nezáživné a pro mnohé otravné domácí práci vyhnuli. Ne vždy se nám to ale podaří, někdy totiž bohužel nemůžeme jinak. Některé kousky šatníku po žehlení přímo volají, pokud tedy chceme vypadat alespoň trochu k světu. Pomačkaná košile ani halenka totiž ten nejlepší dojem rozhodně neutvářejí. Naštěstí ale existuje pár šikovných fíglů, které vám nepopulární činnost hodně ulehčí.

Praní a věšení

Začněte už u praní. Ačkoli se může zdát, že spolu tyto dvě činnosti tak úplně nesouvisí, opak je pravdou. Pračku zapněte na nižší počet otáček – prádlo tak bude po vyndání méně zmačkané. Investujte do kvalitních pracích prostředků a nezapomeňte na aviváž. Právě ona totiž prádlo nejen krásně provoní, ale také změkčí a vyhladí a žehlička po něm bude klouzat daleko lépe. Naučte se rovněž prádlo správně věšet – čím lépe se vám to povede, tím lépe se vám pak bude žehlit. Pěkně ho protřepejte, ať se hezky narovná, natáhněte, uhlaďte. Jemné kousky pak uložte na kvalitní širší ramínka a nechte je uschnout pozvolna.

Žehlení

Alfou a omegou dokonale vyžehleného prádla je nejen váš um, ale především kvalitní žehlička. Volte takovou, která bude žehlit velice efektivně, rychle a zároveň šetrně. Oblečení totiž představuje poměrně nemalou investici, a proto chceme, aby nám vydrželo co nejdéle a v co možná nejlepším stavu. Sortiment je dnes víc než široký, takže je rozhodně z čeho vybírat. Na trhu dokonce najdete i takové žehličky, které se obejdou bez žehlicího prkna. Příkladem je žehlička Jiffy Steamer, se kterou váš oděv narovnáte rychle a dokonale přímo na ramínku. Díky jejím kompaktním rozměrům si ji navíc snadno můžete vzít kamkoli s sebou. Klidně i na dovolenou, když po vybalení kufru zjistíte, že šaty a košile, které jste měli přichystané na večeři, nejsou zrovna v reprezentativním stavu. Skvělou službu vám prokáže ale také doma. To když se na poslední chvíli rozhodnete převléknout a zjistíte, že oděv, který jste si chtěli vzít do práce nebo na důležitou schůzku, je pomačkaný. Díky tomuto neocenitelnému pomocníkovi budete vždycky a v každé situaci vypadat jako ze škatulky!

Publikováno: 29. 06. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: žehlička jiffy steamer