Brzdové třmeny lze i repasovat aneb nezavírejte před kontrolou brzdného systému oči. Jde o život!

Brzdové třmeny lze i repasovat aneb nezavírejte před kontrolou brzdného systému oči. Jde o život!

Když se zadrhne motor, auto přestane jet. Ale v případě nefunkčních brzd můžete přijít o život. Riziko lze snížit pravidelnými kontrolami. Především pak v momentě, kdy se při brzdění začnou ozývat neznámé zvuky a začnete cítit chvění či vibrace. Jakmile přestane vozidlo brzdit na sto procent, na nic nečekejte. Ušetřit můžete i tak, že necháte brzdové třmeny repasovat.

Řidiči na servisu šetří a velmi tím riskují

Statistiky německé stanice technické kontroly TÜV jsou hrozivé. Řidiči se snaží na servisu ušetřit a nechávají svá vozidla chřadnout. Čeští řidiči jsou na tom podobně jako západoevropští sousedé, ne-li ještě hůř. Pravidelná údržba brzdného systému je naprosto zásadní pro bezpečnost při jízdě. Pokud si nevěříte, raději nechte kontrolu na odbornících. Anebo využijte příležitost a prohlédněte si kotouč a obložení v momentě, kdy měníte pneumatiky. Zatímco větší fleky ve tvaru destičky na kotouči jsou naprosto běžné a nemusí vás znepokojovat, různé zbarvení (do červena nebo do modra) souvisí s přehříváním. Tedy důsledkem nesprávného fungování brzdového třmenu. Tím, že brzdová destička tlačí na kotouč, dochází k jeho přehřívání a následnému spálení. Vozidlo přestává efektivně brzdit a může dojít k nejhoršímu. Životnost třmenů výrazně ovlivňuje vlhkost a posypová sůl – tedy to, co se na silnicích nachází téměř po celý rok. Z tohoto důvodu vyžadují kontrolu také zánovní vozidla, která opustila výrobní linky relativně nedávno.

Chcete ušetřit? Nechte si třmeny repasovat

Pořízení nových brzdových třmenů není levná záležitost, a proto se stále více lidí přiklání k úspornějšímu řešení. Repase neboli oprava vychází mnohem levněji – zhruba na třetinu toho, co stojí nové náhradní díly. Chcete se na téma repase brzdových třmenů dozvědět více? Informace najdete na www.repase-trmenu.cz.

Publikováno: 16. 05. 2017

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: brzdové třmeny | repase brzdových třmenů