Jak se stát úspěšným investorem? První krůčky investora před vstupem na finanční trhy

Jak se stát úspěšným investorem? První krůčky investora před vstupem na finanční trhy

Investování se v poslední době stalo velmi populární, a to i mezi širokou veřejností. Stát se investorem není ale tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Při obchodování na finančních trzích nejde jenom o to prodávat a nakupovat, ale především o to udržet nervy na uzdě a mít správný odhad. Jak se ale stát úspěšným investorem a připravit se na svoji první investici?

Je investování správnou volbou?

To, že investování je pouze pro milionáře je už dávno přežitkem. Naopak investování nikdy nebylo jednoduší. V době, kdy většina domácností disponuje připojením k internetu můžete jednoduše začít obchodovat s akciemi nebo nakupovat zlato přímo ze svého domu. To samozřejmě není jediným důvodem proč se o investování zajímat. V dnešní době, kdy na každém rohu číhá inflace a z médií je slyšet stále častěji, že finanční krize je na spadnutí není nic jednoduššího než vzít své úspory a zkusit je trochu zhodnotit. Jak se říká štěstí přeje připraveným a v horších časech určitě nějaká finanční rezerva přijde vhod.

Jak by měly vypadat první krůčky úspěšného investora?

Nebudu vám lhát investorem se nestanete jen tak ze dne na den. Před prvním vstupem na finanční trhy je potřeba především správná příprava, která zahrnuje dostatek znalostí. To však neznamená, že byste k investování potřebovali diplom z raketové vědy. Pro začátek vám postačí, alespoň základní znalosti o různých typech investic a spoření peněz. Jak se říká těžko na cvičišti lehko na bojišti. Důležité však je, neunáhlit se. Z ničeho nic si říct, že se stanete investorem a hned druhý den podáte výpověď v práci, není úplně ideální. Musíte počítat s tím, že cesta za úspěchem bude někdy i pěkně trnitá a hned ze začátku nebudete vydělávat. Proto se nechte inspirovat ostatními úspěšnými investory, kteří si ze začátku investování nechávali spíše jako koníček nebo takzvaný „vedlejšák“.

Jaký je potřeba kapitál a kdy začít investovat?

Jednou z prvních věcí, kterou každý potenciální investor řeší je kapitál a jeho výše. Ve skutečnosti však neexistuje správná odpověď, jakou výši by měl mít. Pokud chcete tvořit vysoké zisky je logické, že k tomu bude potřeba i vysoký kapitál. V současnosti je ale možné investovat i s nízkým kapitálem, a i tak vydělávat nemalé částky. Dalším klíčovým krokem je výběr brokera, u kterého budete obchodovat. Pro svoje vlastní dobro se ale zaměřte pouze na ověřené a známé společnosti. Největším problémem je však první vstup na finanční trhy, kde na vás číhá váš největší nepřítel, kterým jste vy samy. Mnoho začínajících investorů totiž neudrží své emoce na uzdě a ihned začne své úspory vkládat do nevýhodných obchodů, které je přivedou pouze ke ztrátě. Důležité je tedy vstupovat na trhy pouze s chladnou hlavou a plánem kolik můžete maximálně investovat. Pokud se i tak bojíte je pro vás dobrou volbou demo účet, který nabízí většina brokerů, kde si můžete vyzkoušet obchodování na nečisto, aniž byste přišli o jedinou korunu.

Publikováno: 29. 03. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam