Jak si užít každý měsíc v roce

Jak si užít každý měsíc v roce

Patříte mezi lidi, kteří se potřebují stále na něco těšit? Co takhle najít si na každém měsíci v roce něco příjemného a naplánovat si na dané měsíce program. Můžete si své plány napsat do diáře nebo do kalendáře. Nebojte se zapojit svého partnera a děti a společně si vytvořte vizi plnou zábavy, společně stráveného času a nových zážitků.

Jak a proč plánovat

Když se vás někdo v současné době zeptá, na co se těšíte, jak odpovíte? Většinou se jedná o aktivity v budoucnosti. Je jedno, zda je to letní dovolená, narození dítěte nebo dlouho plánovaná svatba. Každý z nás je tak trochu „plánovač“, a i když budete zarytě tvrdit, že to tak není, vzpomeňte si na otázku těšení. Zkuste si tedy naplánovat aktivity na dalších 12 měsíců v roce a i když nevyjdou přesně tak, jak si dnes řeknete, uvidíte, že když se budete mít stále na co těšit, pozitivně se to projeví na vašem psychickém rozpoložení.

Zimní měsíce

Zimní měsíce, kam patří prosinec, leden a únor jsou ideální pro naplánování si zimní dovolené. Sbalte své sjezdové lyže, rodinu s lyžařským oblečením i vybavením a užijte si společné chvíle na horské chatě s výhledem na zasněženou sjezdovku. Další měsíce si můžete užít zimních sportů, kam patří například sáňkování, bruslení nebo třeba bobování. Nebojte se naplánovat si na prosinec vánoční zdobení a dekorace, leden využijte například ke zkoušení nových sportů a v únoru oslavte svátek zamilovaných na romantickém místě, kam jste se dlouho chtěli podívat.

Jarní měsíce

Jaro začíná březnem, pokračuje dubnem a končí měsícem lásky květnem. Naplánujte si na březen obnovu vaší zahrady u domu a užijte si první paprsky slunce například na rozhledně, která je v okolí, kde bydlíte. V dubnu je ideální doba pro svatbu a nemusí to být jen aprílový žertík. Květen svádí k toulkám přírodou a častým vycházkám s přáteli nebo rodinou.

Letní měsíce

Léto si nejvíc užijete u vody. V červnu si naplánujte letní dovolenou, klidně i na last minute. V červenci a v srpnu si pak dopřejte koupaliště, aquaparky a také grilování s přáteli. Jeden letní měsíc si naplánujte přenocování v přírodě ve stanu, druhý měsíc pak pozvěte přátele a rodinu na společné grilování, kde pro ostatní uspořádáte venkovní soutěže a další zábavné aktivity.

Podzimní měsíce

Podzim patřící prvnímu školnímu měsíci září začněte například pouštěním draka nebo pořízením si nového volnočasového oblečení na sport, ať už na běh nebo třeba právě na procházky přírodou. Říjen a listopad mohou patřit úpravám v domácnosti nebo knižní výzvě u krbu a horké čokolády. Na podzim si naplánujte výlet na tajuplná místa nebo výpravu za poklady, o kterých se hovoří v mýtech a legendách.

Máte už svůj plán na dalších 12 měsíců? Zkuste si sepsat seznam toho, co chcete prožít a uvidíte, že vás napadnou aktivity, na které jste dávno zapomněli, že si je chcete v životě splnit.

Publikováno: 22. 06. 2021

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam