Jak si vybrat zubní implantát? Rozhodnutí, které vám ovlivní život

Jak si vybrat zubní implantát? Rozhodnutí, které vám ovlivní život

Náhrada ztraceného zubu implantátem přináší několik podstatných výhod. Především pak fakt, že oproti konvenčním fixním můstkům není nutné obrousit sousední zdraví zuby. A to není zdaleka vše – kromě toho, že implantáty představují takřka dokonalou náhradu pro (především mladší) lidi, kteří přišli o zub při úrazu, mohou zajistit lepší držení snímatelných náhrad. V případě úspěšného vhojení pak nedochází k úbytku čelistní kosti, což je typické pro bezzubou čelist. V praxi však velmi záleží na kvalitě implantátu. Jaká kritéria patří k těm nejdůležitějším?

Cena jako odrazový můstek

Kvalitní zubní implantáty nemají zásadní nevýhody. Tedy kromě ceny. Počítejte s tím, že podezřele levné nabídky, které se významně liší od standardu, mohou být kvalitativně nedostatečné. Zároveň je dobré vědět, že implantát tvoří přibližně jen třetinu z celkových nákladů na ošetření. Ve svém vlastním zájmu byste proto měli požádat o podrobný rozpočet. Dostanete černé na bílém, kolik a za co zaplatíte.

Materiál a výrobce

Časem prověřeným materiálem, ze kterého se vyrábí zubní náhrady s různou povrchovou úpravou, je titan. V posledních letech se však dostávají do centra pozornosti i jiné materiály v čele s keramikou. Pokud vám z nějakého důvodu titan nevyhovuje (např. nechcete v těle kov), nabízí se pro vás právě tato alternativa. V případě jiných materiálů ale není jasné, jak se budou chovat za několik desítek let. Co se týče otázky výrobců, jistější je sázka na implantáty z produkce renomovaných značek. V případě tzv. prémiových výrobků totiž máte jistotu, že je budou umět ošetřit i v méně rozvinutých zemích. Ekonomické implantáty jsou také kvalitní, ale ne všude s nimi umí pracovat. K absolutní špičce patří implantáty Straumann, s nimiž pracuje také známý zubař Ostrava MDDr. Ondřej Vicher.

Další dotazy směřujte na odborníka

V souvislosti se zubními implantáty je na místě probrat i další aspekty – především zdravotní stav a případná zdravotní omezení apod. Na základě vaší anamnézy vám specialista doporučí vhodná typ zubní náhrady. Dobrou volbou je stomatochirurgie Ostrava, která provádí implantace zubů a mnohé další úkony včetně extrakce zubů moudrosti Ostrava. Zubní ordinace se nachází na adrese Zdeňka Chalabaly 2, 700 30 Ostrava – Bělský Les. Kontaktní tel. Číslo je 602 239 393. Aktuálnost informací si můžete ověřit na stránkách zubni.implantaty.net. Ostrava je rozumným východiskem také pro klienty, kteří hledají:

Publikováno: 12. 09. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam