Pánové, spaní naostro je zdravé. Přečtěte si, proč je lepší usínat „na Adama“

Pánové, spaní naostro je zdravé. Přečtěte si, proč je lepší usínat „na Adama“

Usínáte rádi tak, jak vás pánbůh stvořil? Pokud se za to stydíte, přestaňte, protože podle odborníků je spánek „naostro“ zdravý. V mnoha ohledech má pozitivní dopad na fungování organismu, a to i v oblastech, kde byste to možná nečekali. Podrobnosti najdete v následujících řádcích. Význam spánku není radno podceňovat. Jde o jednu z nejdůležitějších aktivit, protože během něj čerpáme energii a regenerujeme unavený organismus. Třídí se myšlenky, zdají se sny a ději se další procesy, na které během dne není čas. Ale proč uléhat do postele naostro? Důvodů je víc než dost, my jsme vybrali ty nejdůležitější.

Kvůli nespavosti

Máte problém s usínáním? Možná je to proto, že vás škrtí pevné gumy trenýrek, ve kterých běžně spíte. Budete-li spát bez nich, nic vás nebude tlačit a prospějete svému krevnímu oběhu. Zároveň se vyhnete přehřívání organismu. Na druhou stranu se oblečení nemusíte vzdávat úplně. Nabízí se kompromis v podobě velmi pohodlné pánské noční košile. Ta vás rozhodně nebude tlačit a v případě kvalitního materiálu se nemusíte bát ani přehřátí. Pod ní samozřejmě naostro!

Kvůli kvalitnějším spermiím

Vaše přirození potřebuje prostor. Když ho uvězníte v těsných boxerkách či slipech, vytvoříte teplé prostředí a zapříčiníte tím snížení kvality spermií. Podle mnoha studií je funkce reprodukčních orgánů lepší právě při spánku naostro, respektive při nižších teplotách. Pánové, kterým je noci zima, si mohou obléct volné overaly na spaní.

Kvůli psychické pohodě

Spánek v nepohodlném outfitu k duševnímu zdraví rozhodně nepřispívá. Když nebudete muset řešit, že vás „něco někde zase tlačí“, budete se cítit mnohem lépe. A až se ráno vzbudíte, budete mít úsměv na rtech, protože právě tak by to mělo po kvalitním spánku být. Není tajemstvím, že psychická pohoda jde ruku v ruce s celkovým fungováním organismu. Tak co vy na to: rozhoupáte se a vyzkoušíte si, jaké to je spát naostro, nebo jen vyměníte těsné trenýrky za pohodlnou košili?

Publikováno: 19. 11. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: spaní naostro