Výroba plastových polotovarů aneb kde se využívají plastové tyče

Výroba plastových polotovarů aneb kde se využívají plastové tyče

Po plastových polotovarech je na trhu stále vyšší poptávka. Není se čemu divit, protože plast patří k vůbec nejpoužívanějším materiálům současnosti. Mezi jeho hlavní přednosti totiž patří relativně velká odolnost v kombinaci s levnou a efektivní výrobou. Plast samozřejmě nelze použít na výrobu všech produktů. I přesto je výroba plastových polotovarů nedílnou součástí technologického procesu výroby hraček, laboratorního vybavení nebo kuchyňských potřeb.

Kde se dají využít plastové tyče?

Výroba plastových polotovarů se ve většině společností specializuje na plastové tyče a plastové desky. Ty jsou vyráběny hned v několika variantách, které se vzájemně liší svými vlastnostmi a místem použití. Například plné extrudované tyče se běžně uplatní při výrobě nejrůznějších přístrojů a nádob nebo u galvanizačních zařízení či dokonce při projektování laboratorní techniky. Plastové tyče lze pochopitelně velmi dobře obrábět, což ještě rozšiřuje možnost jejich použití.

Proč jsou vyráběny z PVC?

Polyvinylchlorid bezpochyby patří k nejpoužívanějším plastům na Zemi. Hlavním důvodem rozšíření PVC je levná výroba hlavní suroviny, kterou je vinylchlorid. Díky jednoduché polymeraci je možné PVC zpracovávat běžnými technologickými postupy, k nimž se řadí například válcování, vyfukování nebo vytlačování. V praxi se hojně používá i tvrzené PVC známé jako novodur. Ten se používá speciálně pro plastové výrobky s dlouhou životností. Typicky se jedná o kanalizační trubky.

V jakých rozměrech se dají tyče pořídit?

Výroba plastových desek je stejně jako produkce tyčí realizována v mnoha barvách. Konkrétně u extrudovaných tyčí vybíráte ze 4 barevných odstínů, konkrétně z tmavě šedé, bílé, černé a červené. Samozřejmostí jsou i různé průměry vyráběných tyčí. Ty se běžně pohybují od 5 až po 250 milimetrů při zachování délky 2 metrů. Pouze u největšího vyráběného průměru 300 mm je délka tyče zkrácena na 0,5 metru. Sháníte kvalitní plastové tyče na výrobu skříňových rozvaděčů nebo laboratorní techniky? Obraťte se na specializovaného výrobce, jehož produkty podléhají přísné kvalitativní kontrole.

Publikováno: 09. 03. 2021

Kategorie: Technika

Autor: Adam