Jak si zařídit kuchyň?

Jak si zařídit kuchyň?

Bydlení můžeme zařídit jednorázově, nebo postupně, ale bez kuchyně se domácnost rozhodně neobejde. Musíme ji vyřešit bezprostředně po nastěhování a o její podobě bychom měli uvažovat s předstihem. A to s ohledem na naše potřeby a dispozice interiéru. Zařídit kuchyň tak, aby byla praktická a útulná ale není jednoduché - moderní kuchyně svou výbavou připomínají laboratoře. Nemusíte však zoufat, připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které vám zařizování kuchyně usnadní.

Kuchyně podle půdorysu

Běžné sestavy do písmene L nebo U nemusí být optimální. Hodí se především do větších samostatných prostor, kde není nutné šetřit každý centimetr čtvereční. Neumožňují totiž přímý přístup ke spotřebičům a mnohem výhodnější jsou sestavy do dvou rovnoběžných linek – nižší s varným centrem a vyšší s dřezem při stěně, kde se nachází napojení na vodu a odpad. Velmi dobře vám poslouží také sestava s vyčleněním vysokých skříní s vestavěnými spotřebiči do řady kolmé na obě linky.

Prim hrají vestavěné skříně a spotřebiče

Předpokládáme, že i ve vaší budoucí kuchyni nebude místa nazbyt a proto doporučujeme vestavěné skříně a spotřebiče. Výhoda vestavěných skříní na míru spočívá nejen maximálním využití prostoru, ale také v možnostech individuální konfigurace. Sami si zvolíte skladbu a způsob manipulace tak, jak vám to vyhovuje. Vestavěné spotřebiče vás zase nepřipraví o pracovní plochu a jako součást linky vypadají mnohem lépe – příkladem budiž tato fotogalerie kuchyní.

Zamyslete se nad skladbou kuchyňské linky

Ani vestavěné skříně a spotřebiče vás nezachrání, pokud důkladně nepromyslíte rozložení jednotlivých prvků. Nezapomeňte, že budete potřebovat spoustu místa mezi dřezem a sporákem, chladničku a myčku poblíž dřezu a troubu zase v sekci na vaření. A to je právě výhoda kuchyně na míru. Oproti sériově vyráběným linkám budete mít naprosto volnou ruku a to nejen, co se týče rozložení prvků, ale také materiálů apod.

Publikováno: 28. 07. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak si zařídit kuchyň | kuchyně na míru