Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak si zařídit kuchyň?

Bydlení můžeme zařídit jednorázově, nebo postupně, ale bez kuchyně se domácnost rozhodně neobejde. Musíme ji vyřešit bezprostředně po nastěhování a o její podobě bychom měli uvažovat s předstihem. A to s ohledem na naše potřeby a dispozice interiéru. Zařídit kuchyň tak, aby byla praktická a útulná ale není jednoduché – moderní kuchyně svou výbavou připomínají laboratoře. Nemusíte však zoufat, připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které vám zařizování kuchyně usnadní.

Kuchyně podle půdorysu

Běžné sestavy do písmene L nebo U nemusí být optimální. Hodí se především do větších samostatných prostor, kde není nutné šetřit každý centimetr čtvereční. Neumožňují totiž přímý přístup ke spotřebičům a mnohem výhodnější jsou sestavy do dvou rovnoběžných linek – nižší s varným centrem a vyšší s dřezem při stěně, kde se nachází napojení na vodu a odpad. Velmi dobře vám poslouží také sestava s vyčleněním vysokých skříní s vestavěnými spotřebiči do řady kolmé na obě linky.

Prim hrají vestavěné skříně a spotřebiče

Předpokládáme, že i ve vaší budoucí kuchyni nebude místa nazbyt a proto doporučujeme vestavěné skříně a spotřebiče. Výhoda vestavěných skříní na míru spočívá nejen maximálním využití prostoru, ale také v možnostech individuální konfigurace. Sami si zvolíte skladbu a způsob manipulace tak, jak vám to vyhovuje. Vestavěné spotřebiče vás zase nepřipraví o pracovní plochu a jako součást linky vypadají mnohem lépe – příkladem budiž tato fotogalerie kuchyní.

Zamyslete se nad skladbou kuchyňské linky

Ani vestavěné skříně a spotřebiče vás nezachrání, pokud důkladně nepromyslíte rozložení jednotlivých prvků. Nezapomeňte, že budete potřebovat spoustu místa mezi dřezem a sporákem, chladničku a myčku poblíž dřezu a troubu zase v sekci na vaření. A to je právě výhoda kuchyně na míru. Oproti sériově vyráběným linkám budete mít naprosto volnou ruku a to nejen, co se týče rozložení prvků, ale také materiálů apod.