5 hlavních důvodů, proč začít s inline bruslením

5 hlavních důvodů, proč začít s inline bruslením

Inline brusle se už dlouho těší velké oblibě. Na cyklostezkách vídáme často více bruslařů než cyklistů. Propadli jste kolečkovým bruslím i vy? Jestli ne, po tomto článku už možná neodoláte. Dozvíte se, jaké má inline bruslení přínos pro zdraví.

1. Zlepšíte si kondici

Během bruslení dostane vaše tělo pořádně zabrat. Tep se zvýší podobně, jako se zvyšuje např. u joggingu. Pravidelné bruslení tak výrazně zlepšuje kondici. Postupně zvládnete urazit větší vzdálenost bez přestávky. Pocítíte to samozřejmě i v jiných oblastech života – schody najednou nebudou taková dřina, bez potíží doběhnete autobus apod.

2. Zhubnete

Tep se dostane na správnou hodnotu, během které se spalují tuky. Pravidelné bruslení vám proto může pomoci v hubnutí případně v udržování štíhlé postavy.

3. Posílíte nohy

Bruslení je pořádný nápor na nohy. Posiluje všechny svaly. Na tvarování boků je efektivnější než třeba běh nebo jízda na kole.

4. Posilníte vztahy s kamarády a najdete si nové

Určitě si najdete i skvělou bruslařskou partu, se kterou budete pravidelně jezdit. Možná objevíte vášnivé bruslaře ve svých kamarádech, nebo si na bruslařských výletech najdete úplně nové lidi. Tak jako tak si oblíbený koníček můžete občas trochu zpestřit: Jestli máte soutěživého ducha, vyzkoušejte inline hokej. Pravidla jsou podobná známému lednímu hokeji, jen místo nožů se používají kolečka na brusle.

5. Užijete si spoustu zábavy

Vyjet na inline bruslích je vždycky skvělý nápad, pokud tedy počasí nehrozí silným deštěm. Zasportujete si, nadechnete se čerstvého vzduchu, vychutnáte si krajinu a když dojdou síly, osvěžíte se někde chlazeným nápojem. A co je nejlepší? Není to žádné nudné cvičení, nýbrž zábava! Z každé projížďky se vrátíte plní endorfinů a dobré nálady. Nebudete se moci dočkat, až vyrazíte příště.  

Publikováno: 27. 07. 2019

Kategorie: Sport

Autor: Adam