Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Jídelníček na míru zdarma

Držet dietu je celkem náročná věc. Dost lidí to nezvládne a předčasně vše vzdá. Je snadné dát si předsevzetí, ale je už obtížnější tato předsevzetí dodržet. Slibem nezarmoutíš a takovýchto slibů si lidé na nový rok dávají spoustu. Vydrží to ale málokomu. Lidé hledají nejdokonalejší a nejúčinnější dietu, přitom ale zapomínají, že to hlavní je vůle vydržet. Sebelepší dieta bez výdrže vyjde na zmar. Dost lidí i vkládá důvěru ve farmaceutický průmysl a čeká až vyrobí zázračnou pilulku na hubnutí. Pokud se tak někdy stane, tak to rozhodně nebude v dohledné budoucnosti. Zbývá jen dodržovat připravenou dietu a mít pevnou vůli.

Co přijde po dietě

Pokud někdo vydrží a dosáhne požadovaných výsledků, v tomto případě požadované váhy, tak vlastně musí přejít z jedné diety na další, udržovací. Pokud by se vrátil do zajetých kolejí před dietou, tak by se mu nadváha opět vrátila. Jedná se o známí jojo efekt, noční můru všech dietářů. Jojo efekt je vlastně úbytek váhy, který je následován opětovným nárůstem váhy. Poté přijde další shazování s novou dietou následováno opětovným nárůstem váhy. Tak pořád dokola. Spousta lidí se s tímto efektem setkala a má s tím své špatné zkušenosti.

Jak si udržet váhu

Pokud se rozhodnete pro dietu a jste dost vytrvalí a podaří se vám dosáhnout požadovaných výsledků, tak bohužel není s dietou konec. Můžete si trochu uvolnit dietní režim, ale zásady zdravého stravování musíte dodržovat stále. Tedy pokud si svou váhu chcete zachovat. Naštěstí jste si je už vyzkoušely a víte že fungují. O to je vše lehčí. Nejtěžší je přečkat i dny, kdy se více lenoší než obvykle. Zpravidla je to doba kolem vánoc a nového ruku. Pokud tohle přežijete bez nabrání kil zpět, tak máte většinou vyhráno.

Co při dietě pomáhá

Při dietě nesmírně pomáhá podpora. Může se jednat o podporu z rodiny, od kamaráda, nebo kamarádky, nebo o podporu od vašeho výživového poradce. Obzvláště ženy uvítají mohou-li si s někým o svých zkušenostech promluvit a vše prodiskutovat. Dále při dietě hodně pomáhá motivace. Ženy často mají motivaci dostat se do plavek, proč ne, pokud to pomůže. Účinnou motivací může být i nová známost, hledání nové práce, nebo jen snaha něčeho dosáhnout. Motivace může být pozitivní i negativní, ale pozitivní je daleko lepší.

S čím pomůže výživový poradce

Výživový poradce kromě podpory, pomůže i se sestavováním jídelníčku. Sestavit jídelníček není tak lehká záležitost jak se může na první pohled zdát. Jídelníček by měl být vyvážený a obsahovat vše, co tělo pro správný chod potřebuje. Neměly by chybět vitamíny, minerály, vláknina. Navíc by jídelníček měl být pestrý a pokud možno i chutný. Přesně s tímto může výživový poradce pomoci. Vlastně od toho lidé výživové poradce vyhledávají. Výživový poradce také může doporučit doplňky stravy, které nám pomohou dosáhnout vytouženého cíle. Jsou preparáty, často i na čistě přírodní bázi, které podporují metabolismus a úbytek podkožního tuku.

Sestavení jídelníčku na míru zdarma od Naturehouse

Společnost Naturhouse působí ve více než čtyřiceti státech po celém světě. U nás má 65 poboček a je tedy snadno dostupnou pro každého z nás. Veškeré konzultace výživových poradců Naturhouse jsou navíc zdarma. Zdarma je i základní diagnostika klienta. Navíc i vypracování jídelníčku na míru je zcela zdarma. První konzultace trvá v rozmezí od 15-ti do 30-ti minut, každá další cca 15 minut. Po vypracování prvního jídelníčku na míru jsou další konzultace po týdnu. Klient se svým poradcem zhodnotí výsledky za uběhlý týden.

Závěrem

Pokud se rozhodnete pro dietu, zajděte se poradit také s výživovým poradcem. Obzvláště, je-li tato konzultace zdarma. Pomůže vám nejen s jídelníčkem na míru, ale je i vaší oporou v celém procesu hubnutí.