Jak správně vybrat cestovní pojištění?

Jak správně vybrat cestovní pojištění?

Naplánovali jste si dovolenou, začínáte balit a poslední věc, kterou musíte vyřešit, je sjednání cestovního pojištění. Ať už vyrážíte na několikadenní výlet po EU nebo do exotické destinace, rozhodně se bez něj neobejdete. Rozum však dá, že budete muset vybírat s ohledem na cíl cesty a specifika pobytu. V následujících řádcích vám prozradíme několik praktických tipů, jak vybrat výhodné cestovní pojištění tak, aby vám poskytlo adekvátní krytí.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění?

Při výběru cestovního pojištění musíte zvážit několik základních parametrů. Stěžejní je druh cesty, cílová destinace a doba pobytu. Na výši pojistné sazby může mít vliv také věk pojistníka. Z množství nabídek pak budete volit mezi různými hladinami krytí léčebných výloh a balíčků připojištění. Co se týče cíle cesty, v rámci evropských destinací jsou taxy nejnižší. Cena pojistného narůstá se vzdáleností dané země, ale také s mírou bezpečnosti/rizika. Zatímco některé pojišťovny používají ceníky pro jednotlivé státy, jiné rozlišují Evropu a „zbytek světa“. Na ceně se projeví i to, zda cestujete jako turisté nebo pracovně. Obecně bývá turistické pojištění i o polovinu levnější – v žádném případě však pojišťovně nelžete a opravdu si vyberte pojištění, které odpovídá provozovaným aktivitám. Jinak by případná pojistná událost nemusela být uznána. cestovni-pojisteni

Nesnažte se ušetřit za každou cenu

Dobrá zpráva je, že nebudete muset nikam chodit a můžete sjednat cestovní pojištění z pohodlí domova. Jde o běžnou praxi, která vám ušetří spoustu času a starostí. Dostanete na výběr z několika úrovní krytí, přičemž platí, že nižší krytí znamená levnější pojištění. Na druhou stranu se úspora řádově v korunách až desítkách korun za den nemusí vyplatit – kvalitní cestovní pojištění vám ve výsledku ušetří i statisíce korun. Dražší balíčky jsou vhodné především při cestování mimo Evropu. kufry Zda si k běžné pojistce připlatíte také připojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti za škodu nebo třeba pojištění storna zájezdu, záleží jen na vás. Zde se dozvíte odpovědi na nejčastější dotazy k cestovnímu pojištění. Přejeme příjemnou dovolenou bez starostí!

Publikováno: 04. 08. 2015

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat cestovní pojištění