Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Jizerské hory mají co nabídnout po celý rok

Láká vás představa romantického víkendu v malebném prostředí českých hor? Pokud jste již někdy zavítali do těch Jizerských, pravděpodobně si budete chtít zážitky zopakovat. V opačném případě máte dobrý důvod do Jizerek vyrazit. A abychom vám pobyt maximálně zpříjemnili, připravili jsme pár tipů na zajímavé lokality a lyžařské areály. Ty budou již za pár týdnů aktuální a byla by škoda nevyužít všech možností, které Jizerské hory milovníkům zasněžených svahů nabízí. Tady je máte.

Jizerské hory v létě

Léto je ideální období pro turistiku a poznávání nových míst. Těch je v okolí Jizerských hor požehnaně. Mezi ty nejatraktivnější patří podzemní systém chodeb v Bozkovských jeskyních, který byl objeven teprve v roce 1957. Zajímavá je i exkurze do typického podkrkonošského mlýna známého jako Roztocký mlýn. Z romantických zážitků nesmíme zapomenout na návštěvu zříceninu gotického hradu Navarov, který byl vybudován ve 14.století. Zajímavou alternativou pro rodinné výlety by mohl být výletní areál Pěnčín s množstvím přírodních i kulturních památek. V okolí Jizerských hor si přijdou na své i turisté, kteří neodmítnou jedinou příležitost k sebevzdělávání. Jejich cílem se může stát Vlastivědné muzeum pro Vysoké nad Jizerou a okolí či Muzeum techniky. Tím samozřejmě výčet zajímavostí nekončí, v Jizerkách je toho k vidění daleko více. Ovšem to byste museli pobyt prodloužit minimálně o dva týdny.

Jizerské hory v zimě

Vytáhněte ze sklepa lyže, snowboard a pro děti sáňky. Jizerské hory jsou doslova rájem zimních radovánek. Mezi lyžařské lokality patří skiareál Harrachov, lyžařský areál Kořenov a skiareály ve Vysoké nad jizerou. Běžkaři ocení Jizerskou magistrálu. Ve všech případech se setkáte s upravenými sjezdovkami a nadstandardními službami, které jsou srovnatelné i se zahraničními skiareály.

A kde se ubytovat?

Celkový dojem z dovolené umocní romantické ubytování Jizerské hory v horském rekreačním středisku Zlatník. Ubytujte se ve stylových roubených chatách, které nabízí bezprostřední kontakt s přírodou. I přes dobový vzhled a výjimečnou atmosféru jsou roubenky velmi dobře vybavené a uspokojí i náročné klienty, kteří si potrpí na všechny technické vymoženosti.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *