Jizerské hory mají co nabídnout po celý rok

Jizerské hory mají co nabídnout po celý rok

Láká vás představa romantického víkendu v malebném prostředí českých hor? Pokud jste již někdy zavítali do těch Jizerských, pravděpodobně si budete chtít zážitky zopakovat. V opačném případě máte dobrý důvod do Jizerek vyrazit. A abychom vám pobyt maximálně zpříjemnili, připravili jsme pár tipů na zajímavé lokality a lyžařské areály. Ty budou již za pár týdnů aktuální a byla by škoda nevyužít všech možností, které Jizerské hory milovníkům zasněžených svahů nabízí. Tady je máte.

Jizerské hory v létě

Léto je ideální období pro turistiku a poznávání nových míst. Těch je v okolí Jizerských hor požehnaně. Mezi ty nejatraktivnější patří podzemní systém chodeb v Bozkovských jeskyních, který byl objeven teprve v roce 1957. Zajímavá je i exkurze do typického podkrkonošského mlýna známého jako Roztocký mlýn. Z romantických zážitků nesmíme zapomenout na návštěvu zříceninu gotického hradu Navarov, který byl vybudován ve 14.století. Zajímavou alternativou pro rodinné výlety by mohl být výletní areál Pěnčín s množstvím přírodních i kulturních památek. V okolí Jizerských hor si přijdou na své i turisté, kteří neodmítnou jedinou příležitost k sebevzdělávání. Jejich cílem se může stát Vlastivědné muzeum pro Vysoké nad Jizerou a okolí či Muzeum techniky. Tím samozřejmě výčet zajímavostí nekončí, v Jizerkách je toho k vidění daleko více. Ovšem to byste museli pobyt prodloužit minimálně o dva týdny.

Jizerské hory v zimě

Vytáhněte ze sklepa lyže, snowboard a pro děti sáňky. Jizerské hory jsou doslova rájem zimních radovánek. Mezi lyžařské lokality patří skiareál Harrachov, lyžařský areál Kořenov a skiareály ve Vysoké nad jizerou. Běžkaři ocení Jizerskou magistrálu. Ve všech případech se setkáte s upravenými sjezdovkami a nadstandardními službami, které jsou srovnatelné i se zahraničními skiareály.

A kde se ubytovat?

Celkový dojem z dovolené umocní romantické ubytování Jizerské hory v horském rekreačním středisku Zlatník. Ubytujte se ve stylových roubených chatách, které nabízí bezprostřední kontakt s přírodou. I přes dobový vzhled a výjimečnou atmosféru jsou roubenky velmi dobře vybavené a uspokojí i náročné klienty, kteří si potrpí na všechny technické vymoženosti.