Do prodeje domu se raději nepouštějte na vlastní pěst

Do prodeje domu se raději nepouštějte na vlastní pěst

Málokdo má to štěstí, že v jedné nemovitosti zůstane celý život. Životní události, pracovní příležitosti i třeba rozšíření rodiny nás často donutí začít uvažovat nad prodejem stávající nemovitosti a případnou koupí jiné.

Prohledávat inzeráty není řešení

Pustit se do podobné akce jen na vlastní pěst se nemusí vyplatit. Neznalost trhu a možných problémů je příliš vysoké riziko, které bychom neměli podstupovat a raději se obrátit na profesionály, ať už prodáváme, nebo kupujeme. Inzeráty nabízí tisíce nemovitostí, ale realitní kancelář vám umožní přístup k více domácnostem a prostředkům, než by se podařilo vám samotným. Mimo jiné poskytne i různé výpisy, které nebývají u inzerátů aktivně zveřejňovány. Úspěšně uzavřená smlouva o nemovitosti je postavena na umění vyjednávat. Přestože se může zdát, že ušetříte za provizi, dejte si pozor, abyste například nezaplatili za nemovitost více peněz, než by bylo potřeba nebo naopak neprodělali na prodeji té své. Provizi tedy můžete vnímat jako dobře vynaloženou investici, protože úkolem makléře je vyjednat vaším jménem nejlepší podmínky a cenu.

Kontakty a praxe

Pokud se sami dokonale nevyznáme na trhu realit a ve strategiích a jednotlivých krocích toho, jak prodat dům, nejspíše nemáme ani mnoho kontaktů a nevíme, kde jaké informace hledat a nabízet. Realitní kancelář je v kontaktu s mnoha lidmi z oboru, jako jsou například právníci nebo pojišťovací agenti, a tak může fungovat i jako hlavní centrum pro komunikaci a tím vám ušetří spoustu času a energie. O jednání na různých úřadech a zajištění všech potřebných dokumentů ani nemluvě. Makléř vám bude ve všem nápomocen a projde s vámi vše krok po kroku. Hlavní činností realitní kanceláře je koupě a prodej domů a bytů a vy, aby byly podmínky prodeje nebo nákupu vyhovující k uzavření, budete bez jejího zastoupení muset svůj denní rozvrh drasticky změnit. Tyto činnosti však můžete přenechat makléřům a sami si i nadále užívat svůj život bez nutnosti podřizovat se časovým možnostem zájemců nebo trávit hodiny hledáním hodné nemovitosti. Ušetřený čas můžete věnovat třeba výběru nábytku nebo doplňků do nového domova.

Publikováno: 30. 07. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam