Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zvířata

Jak správně vybrat nejlepší granule pro psa?

Psi jsou poměrně vybíravá stvoření, ostatně podobně jako my lidé. Přesto byste měli při výběru krmení dodržovat několik důležitých zásad. Rozhodně svého čtyřnohého kamaráda nekrmte pouze tím, co mu sice moc chutná, ale není vůbec zdravé. Vyvážená strava je základem zdraví, a proto byste měli přihlížet především na složení krmiva. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybírat krmiva pro psy.

Kolik plemen, tolik granulí…

Sortiment průmyslově vyráběných krmiv je stejně pestrý, jako je obrovské množství plemen psů. K mání jsou super prémiová a prémiová krmiva (v podstatě se jedná o nejlepší psí krmiva) a samozřejmě i levnější výrobky nižší kvality. Chcete-li, aby se váš svěřenec těšil pevnému zdraví, raději o levných granulích ze supermarketu ani neuvažujte.

Správnou výživou předejdete množství zdravotních problémů, které by mohly mít fatální dopad na kondici zvířete. V podstatě lze říct, že peníze, které ušetříte nákupem levného krmiva, pravděpodobně investujete do nákladných lékařských zákroků.

Záleží především na stáří psa

Při výběru hraje podstatnou roli věk psa, a to především proto, že se v jednotlivých životních etapách zvířete liší požadavek na obsah různých stavebních látek, podíl živin a celkovou energetickou hodnotu.

Podstatné je, aby se pes těšil optimální výživné kondici. To znamená takové kondici, která odpovídá standardu plemene a určuje ideální velikost a hmotnost dospělého psa nebo feny. Majitelé kříženců to mají složitější, protože se nemohou držet tabulkových hodnot. Přesto je možné rozeznat, zda má pes míry v normě – dobrá kondice se pozná podle dobře vykreslených svalů a toho, že se tělesná stavba od ramen mírně zužuje. Pes by neměl mít propadlé břicho nebo příliš velkou vrstvu podkožního tuku. Podvyživené zvíře se pozná podle viditelných žeber a kosti pánevní.

Chcete se dozvědět další informace? Přečtěte si skvěle napsaný článek na téma jak vybrat kvalitní granule!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.