Zařizujeme dílnu: Bez čeho se neobejdete?

Zařizujeme dílnu: Bez čeho se neobejdete?

Zařizujete novou dílnu a čeká vás výběr vhodného nábytku? Chcete-li, aby pracoviště dobře sloužilo svému účelu, pořiďte si vybavení dílen, který vydrží i méně šetrné zacházení a snese poměrně velkou zátěž. Prozradíme vám, na co si dát pozor a co by ve vaší dílně nemělo chybět. Pro dílenský nábytek je charakteristická pevnost a jednoduchý design. Robustní materiál odolá větší zátěži a vydrží v dílně po mnoho let. Při výběru se budete orientovat podle svých finančních prostředků, dispozic dílny a individuálních požadavků. Jinými slovy záleží na tom, kolik si můžete dovolit utratit, jak velké jsou prostory a co v dílně budete dělat.

Nejdůležitější bývá dílenský stůl

Každá dílna by měla mít svou „centrálu“, kterou obvykle tvoří dílenský stol neboli ponk. Měl by disponovat větší pracovní plochou a poskytovat dostatek prostoru na práci. Při výběru se zaměřte na materiál (populární je kombinace oceli a masivu), nosnost a stabilitu. Některé modely lze ukotvit k podlaze, jiné jsou mobilní, což oceníte při častých přesunech po dílně. Praktické jsou i dílenské stoly s výbavou.

Úložné prostory a skříně

Šuplíky v pracovním stole obvykle nestačí. V dílně proto nesmí chybět ani kovové skříně, které vám poslouží jako úschovna pracovního materiálu, nářadí a dalších důležitých věcí. Kovová svařovaná konstrukce je bezpečná a pokud skříně mají také výškově stavitelé patky, nebude vám vadit ani nerovná podlaha. Na trhu je široké spektrum dílenských skříní o různých rozměrech. Pro uchovávání menších součástek a šroubků je ideální skříňka s plastovými boxy. Oblečení schováte do plechové šatní skříně.

Pohodlná dílenská židle

Pokud při práci sedíte, neobejdete se bez dílenské židle. Čím více času na ní trávíte, tím ergonomičtější model potřebujete. Zároveň přihlédněte k tomu, aby židle byla vyrobena z odolných a snadno udržovatelných materiálů. Bohatou nabídku dílenského nábytku seženete u specializovaného prodejce na www.arbex.cz. Prodejce vám s výběrem ochotně poradí a doporučí vhodné řešení.

Publikováno: 02. 04. 2016

Kategorie: Hobby

Autor: Adam

Tagy: jak zařídit dílnu | vybavení dílen