Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Fenomén jménem fidget spinner: Hračka, frajeřinka a zdroj zábavy (téměř) pro každého

Milovaný i zatracovaný, takový je fidget spinner. „Novinka“, která zachvátila svět a prodrala se do popředí zájmu dětí i dospělých. Pokud jste zatím neměli tu čest, vězte, že jakmile nevšední hračku poprvé roztočíte, okamžitě se si ji oblíbíte. Anebo taky ne… V každém případě byste to měli vyzkoušet. Ovšem varujeme vás, hraní si s fidget spinnerem je těžce návykové!

O co jde a jak to vzniklo?

Fidget spinner je koncepčně velmi jednoduchý. Jedná se o plastovou vrtulku, jejíž prostřední část tvoří ložisko. Díky tomu se točí. A to je v podstatě vše, žádné další prvky hračka nemá – a pravděpodobně proto je tak populární. V jednoduchosti je přece krása.

Ačkoliv se o fidget spinneru hovoří a píše jako o novince, ve skutečnosti byl poprvé vyroben již v první polovině 90. let. V roce 1993 ho zkonstruovala americká chemická inženýrka Catherine Herringer, ovšem nikoliv jako hračku, ale jako anitstresovou pomůcku pro pacienty trpící chronickou úzkostí a autismem.

Fidget spinner od Hettingerové však nebyl úplně stejný jako ten, který se prodává dnes. Vtipné je, že držitel patentu na aktuální podobu hračky není znám, a může ji tak vyrábět každý.

Jak se fidget spinner používá?

Hraní si s fidget spinnerem je snadné. Chytíte ho do ruky, zatočíte a pak jen pozorujete hypnotickou rotaci. A znova, dokud vás to neomrzí. Což se hned tak nestane, protože se vyrábí v širokém spektru variant – liší se velikostí, barevností, designem, materiály i rychlostí rotace.

Velkou výhodou fidget spinneru je cenová dostupnost. Jen málokterá hračka je tak levná a přitom zábavná. Možná vás nakonec uchvátí natolik, že se naučíte různé triky a parádičky. Některé vyžadují pořádné soustředění a šikovnost.

Kde ho mají skladem?

Sehnat fidget spinner může být s ohledem na velký zájem problém. Chcete-li ho za dobrou cenu, a navíc v jedinečném designovém provedení, poohlédněte se po něm v e-shopu rodinnebaleni.cz. Známý prodejce nabízí klasické, ale i velmi neobvykle varianty. Například v podobě Batmanova netopýřího znaku, loga Kapitána Ameriky, ninjovského shurikenu apod.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *