Fenomén jménem fidget spinner: Hračka, frajeřinka a zdroj zábavy (téměř) pro každého

Fenomén jménem fidget spinner: Hračka, frajeřinka a zdroj zábavy (téměř) pro každého

Milovaný i zatracovaný, takový je fidget spinner. „Novinka“, která zachvátila svět a prodrala se do popředí zájmu dětí i dospělých. Pokud jste zatím neměli tu čest, vězte, že jakmile nevšední hračku poprvé roztočíte, okamžitě se si ji oblíbíte. Anebo taky ne... V každém případě byste to měli vyzkoušet. Ovšem varujeme vás, hraní si s fidget spinnerem je těžce návykové!

O co jde a jak to vzniklo?

Fidget spinner je koncepčně velmi jednoduchý. Jedná se o plastovou vrtulku, jejíž prostřední část tvoří ložisko. Díky tomu se točí. A to je v podstatě vše, žádné další prvky hračka nemá – a pravděpodobně proto je tak populární. V jednoduchosti je přece krása. Ačkoliv se o fidget spinneru hovoří a píše jako o novince, ve skutečnosti byl poprvé vyroben již v první polovině 90. let. V roce 1993 ho zkonstruovala americká chemická inženýrka Catherine Herringer, ovšem nikoliv jako hračku, ale jako anitstresovou pomůcku pro pacienty trpící chronickou úzkostí a autismem. Fidget spinner od Hettingerové však nebyl úplně stejný jako ten, který se prodává dnes. Vtipné je, že držitel patentu na aktuální podobu hračky není znám, a může ji tak vyrábět každý.

Jak se fidget spinner používá?

Hraní si s fidget spinnerem je snadné. Chytíte ho do ruky, zatočíte a pak jen pozorujete hypnotickou rotaci. A znova, dokud vás to neomrzí. Což se hned tak nestane, protože se vyrábí v širokém spektru variant – liší se velikostí, barevností, designem, materiály i rychlostí rotace. Velkou výhodou fidget spinneru je cenová dostupnost. Jen málokterá hračka je tak levná a přitom zábavná. Možná vás nakonec uchvátí natolik, že se naučíte různé triky a parádičky. Některé vyžadují pořádné soustředění a šikovnost.

Kde ho mají skladem?

Sehnat fidget spinner může být s ohledem na velký zájem problém. Chcete-li ho za dobrou cenu, a navíc v jedinečném designovém provedení, poohlédněte se po něm v e-shopu rodinnebaleni.cz. Známý prodejce nabízí klasické, ale i velmi neobvykle varianty. Například v podobě Batmanova netopýřího znaku, loga Kapitána Ameriky, ninjovského shurikenu apod.

Publikováno: 13. 07. 2017

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: druhy fidget spinnerů | fidget spinner | typy fidget spinnerů