Jak správně vybrat obývací stěnu?

Jak správně vybrat obývací stěnu?

Rozhodli jste se zvelebit váš obývací pokoj? Pokud ano, rozhodně se neobejde bez nového nábytku. Pamatujte, že ten by měl působit hlavně jednotně, elegantně a kvalitně. Dokonalou volbou jsou v tomto směru obývací stěny. Podívejte se spolu s námi na to, jak vybrat tu správnou, která bude vyhovovat vám, stejně jako dokonale zapadne i do stávajícího obývacího pokoje.

Začínáme velikostí

Ta hraje zcela určitě největší roli. Velikost obývací stěny by měla vycházet ze samotných dispozic vašeho obývacího pokoje. Rozhodně by neměla zabírat celou plochu stěny. Dnešní moderní trendy říkají, že je důležité zachovat celkovou vzdušnost. Vybíráte-li tedy obývákovou stěnu, nezapomínejte primárně také na to, z kolika kusů se budou skládat. Do menších pokojů volte raději menší počet prvků. Naopak do větší místnosti určitě dobře zapadne i robustnější kousek.

Jak je to s materiálem?

Ani tento důležitý parametr bychom neměli podceňovat. Kvalitní materiál může zajistit vysokou odolnost a ruku v ruce i dlouhou životnost. Stejně tak se od samotného materiálu může odvíjet i celkový design, který budou obývací sestavy mít. Zde určitě doporučujeme vybírat nejenom podle vašeho vkusu, ale i podle aktuálního stavu financí. Je jasné, že nejlépe je na tom v daném ohledu masiv. Ne vždy musí být možností jedinou, jelikož vsadit lze i na varianty s různým dekorem, kam dnes patří třeba:
  • Lamino
  • Foliovaná MDF
  • Dýha

Podstatný je také vhodně zvolený internetový obchod

Nezapomínejme ani na to, že rozhoduje i místo, kde daný nábytek koupíme. To může souviset nejenom možností bohatého výběru, ale i s již zmíněnou kvalitou nebo praktickým filtrováním jednotlivých parametrů. Proto je správnou cestou moderní obývací stěny kupovat u zkušených profesionálů, kam patří například zavedená firma T-nábytek. Získáte jistotu bezplatné dopravy, možnosti nechat si stěnu vynést až k vašim dveřím či odbornou montáž. Vaše budoucí kroky by měly směřovat na IDnábytek.cz či Nábytek-dnes.cz, kde se dozvíte další informace ohledně výběru obývací stěny.

Publikováno: 07. 08. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak správně vybrat obývací stěnu