Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Objevte účinky kyseliny hyaluronové

Možná jste se ještě nesetkali s jejím chemickým názvem, ovšem s účinky stoprocentně ano. Kyselina hyaluronová se podobá cukru – je složkou N-acetyl-D glukosaminu a kyseliny D-glukoronové a v lidském těle se vyskytuje zcela přirozeně. Plní důležitou funkci při hojení ran, jako synoviální tekutina a zároveň součást kůže a pojivové tkáně. Produkují ji synoviální buňky bazální membrány.

Kyselina hyaluronová na sebe dokáže navázat až 6krát více vody, než jaký je její objem, a proto ji pokožka potřebuje co by dodavatele vlhkosti a pružnosti. Odborné zdroje navíc uvádí, že kyselina s dlouhým řetězcem slouží jako prevence rakoviny. V těle jí bohužel s věkem ubývá, a proto se tvoří vrásky (na ty je skvělá kyselina hyaluronová sérum) a pojivové tkáně a klouby ztrácí pružnost. Ubývat začíná kolem 25. roku života a postupem času její množství v těle klesá na cca 10 % původního objemu. Naštěstí existuje způsob, jak se se ztrátou vyrovnat – kyselinu hyaluronovou lze tělu dodat např. orálním požitím. Spousta lidí si oblíbilo například tento produkt – kyselina hyaluronová kapsle.

Hyaluron je termín původem z řečtiny a ve volném překladu znamená „sklovitá“ – to z důvodu, že se kyselina nachází také ve sklivci očí, kde plní funkci vodního pojiva. Z celkového množství tekutiny očního sklivce tvoří voda 98 % a kyselina hyaluronová pouze 2 %.

Díky schopnosti absorbce velkého množství vody je kyselina hyaluronová oblíbenou ingrediencí mnoha kosmetických přípravků. Pokožce propůjčuje pružnost a hydratuje ji, proto je ceněným anti-agingovým prvkem. Jediný gram hyaluronu dokáže navázat 6 litrů vody a působí i do hlubších vrstev kůže. Má pozitivní vliv na distribuci živin, působí jako lapač radikálů, posiluje kolagenová vlákna – a efekt je brzy vidět.

Účinky kyseliny hyaluronové můžete vyzkoušet na vlastní kůži (a to doslova) třeba okamžitě. Objednejte si některý kvalitních přípravků, třeba kyselina hyaluronová kapky na www.woldoshop.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *