Objevte účinky kyseliny hyaluronové

Objevte účinky kyseliny hyaluronové

Možná jste se ještě nesetkali s jejím chemickým názvem, ovšem s účinky stoprocentně ano. Kyselina hyaluronová se podobá cukru – je složkou N-acetyl-D glukosaminu a kyseliny D-glukoronové a v lidském těle se vyskytuje zcela přirozeně. Plní důležitou funkci při hojení ran, jako synoviální tekutina a zároveň součást kůže a pojivové tkáně. Produkují ji synoviální buňky bazální membrány. Kyselina hyaluronová na sebe dokáže navázat až 6krát více vody, než jaký je její objem, a proto ji pokožka potřebuje co by dodavatele vlhkosti a pružnosti. Odborné zdroje navíc uvádí, že kyselina s dlouhým řetězcem slouží jako prevence rakoviny. V těle jí bohužel s věkem ubývá, a proto se tvoří vrásky (na ty je skvělá kyselina hyaluronová sérum) a pojivové tkáně a klouby ztrácí pružnost. Ubývat začíná kolem 25. roku života a postupem času její množství v těle klesá na cca 10 % původního objemu. Naštěstí existuje způsob, jak se se ztrátou vyrovnat – kyselinu hyaluronovou lze tělu dodat např. orálním požitím. Spousta lidí si oblíbilo například tento produkt - kyselina hyaluronová kapsle.
Hyaluron je termín původem z řečtiny a ve volném překladu znamená „sklovitá“ - to z důvodu, že se kyselina nachází také ve sklivci očí, kde plní funkci vodního pojiva. Z celkového množství tekutiny očního sklivce tvoří voda 98 % a kyselina hyaluronová pouze 2 %.
Díky schopnosti absorbce velkého množství vody je kyselina hyaluronová oblíbenou ingrediencí mnoha kosmetických přípravků. Pokožce propůjčuje pružnost a hydratuje ji, proto je ceněným anti-agingovým prvkem. Jediný gram hyaluronu dokáže navázat 6 litrů vody a působí i do hlubších vrstev kůže. Má pozitivní vliv na distribuci živin, působí jako lapač radikálů, posiluje kolagenová vlákna – a efekt je brzy vidět. Účinky kyseliny hyaluronové můžete vyzkoušet na vlastní kůži (a to doslova) třeba okamžitě. Objednejte si některý kvalitních přípravků, třeba kyselina hyaluronová kapky na www.woldoshop.cz.

Publikováno: 22. 11. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam