Co si počít, když hluk překračuje zákonné normy?

Co si počít, když hluk překračuje zákonné normy?

Zákony hovoří jasně - bez ohledu na to, zda je řeč o průmyslovém, telekomunikačním, energetickém či jiném druhu provozu, míra hluku nesmí být vyšší než předepsané limity. Pokud daný provoz podmínky nesplňuje, musí provozovatel učinit patřičná opatření. Obvykle jde o montáž vhodně zvolených tlumičů hluku. V praxi se regulace hluku týká především ventilátorů, spalinovodů, vzduchotechniky, parovodů a dalších systémů, pro které je větší hlučnost typická. Nacházíte-li se v podobné situaci i vy a hledáte-li způsob, jak efektivně minimalizovat hladinu hluku ve své provozovně či na jiném místě, budou se vám hodit následující tipy. Obrátili jsme se na specialisty ze SAI ATIS s.r.o., kteří se zabývají realizací akustických studií a zároveň zajišťují montáž odhlučňujících prvků. Společnost se v oboru pohybuje řadu let a zajišťuje kompletní servis včetně inženýringu a dodávky kvalitních materiálů. Nabízí tlumiče hluku různých typů.

Měření hluku neboli akustická studie

Než přistoupíte k realizaci jakéhokoliv protihlukového opatření, musíte znát přesnou hladinu hluku provozu. Odborníci změří reálné hodnoty a posoudí, zda hluk odpovídá platné legislativě, nebo je nevyhovující. Dle výsledků mohou navrhnout účinná opatření v podobě akustických krytu, rezonátorových tlumičů či protihlukových stěn.

Jak SAI ATIS snižuje hladinu hluku?

Většinu klientely společnosti SAI ATIS tvoří firmy z elektrárenského a průmyslového odvětví, nicméně obrací se na ni také subjekty z jiných oborů. Pro kvalifikované profesionály nepředstavuje problém žádná zakázka a ke všem klientům přistupuji individuálně. Úzká spolupráce se zadavatelem vždy vede k realizaci co nejefektivnějšího protihlukového opatření. Cílem je snížení hladiny hluku na úroveň odpovídající zákonem stanovených norem. Pokud vás problematika akustické studie a tlumičů hluku zaujala, přečtěte si více na www.sai-atis.cz.

Publikováno: 20. 05. 2018

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: akustická studie | tlumiče hluku