Nejste si jistí kvalitou vody? Nechte si udělat její rozbor!

Nejste si jistí kvalitou vody? Nechte si udělat její rozbor!

Voda je životodárná tekutina, bez které se neobejdeme. Na druhou stranu však velmi záleží na jejím složení. Máte-li jakékoliv pochybnosti o kvalitě vody, kterou pijete nebo využíváte k něčemu jinému, není nic jednoduššího, než si nechat udělat rozbor. Jedná se o jedinou možnost, jak získat garanci zdravotní nezávadnosti. Službu využívají fyzické osoby (často např. chalupáři v souvislosti s rozborem vody ze studny) i firmy. Podrobnosti vám prozradíme v následujících řádcích.

Proč a kdy investovat do rozboru vody?

Rozbor vody není zdarma. Jde o placenou službu, kterou provádí akreditované laboratoře. A přestože si neúčtují astronomické částky, někteří lidé riskují a z úsporných důvodů nadále pijí a jinak využívají vodu i navzdory pochybnostem o její kvalitě. K nejčastějším neduhům patří vysoký obsah železa a manganu, agresivní bakterie, tvrdost a kyselost vody. Dlouhodobá konzumace zdravotně závadné vody může mít fatální dopad na fungování celého organismu. Užívání vody s nevhodným složením na práci zase vede k rychlejšímu poškození přístrojů a tedy i výraznému navýšení nákladů. Pokud vám záleží na svém zdraví a nechcete riskovat zbytečné problémy spjaté s užíváním špatné užitkové vody, obraťte se na některou z akreditovaných laboratoří. Získáte přesné informace o složení a cenné rady odborníků o možnostech nápravy.

Profivoda provádí rozbory napříč celou ČR

Jednou z akreditovaných laboratoří provádějících rozbory vody je i společnost Profivoda s.r.o. Laboratoř s atestem nabízí základní, krácené i úplné rozbory vody, rozbory odpadních vod, analýzu teplé i studené vody a další související služby. Profivoda zajišťuje rozbory v celé České republice, a to za velmi nízké ceny. Nebudete-li schopni vodu dodat sami, nabízí se možnost odběru kvalifikovaným pracovníkem. Další informace najdete na www.profivoda.cz.

Publikováno: 05. 02. 2016

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: rozbory vody