Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zvířata

Jak správně vybrat pelech pro psa?

Člověk stráví spánkem přibližně třetinu svého života – proto je výběr postele a matrace velmi důležitý. Ale jak jsou na tom naši psí mazlíčci? Možná jste si to doposud neuvědomovali, ale pejskové toho naspí a proleží ještě více než my lidé. I oni proto potřebují místo, kde si nerušeně odpočinou a kde se jim dostane náležitého komfortu. Důraz na vhodně zvolené matrace pro psy by měli klást především chovatelé větších a těžších plemen (např. dogovitá a molossoidní plemena). Což samozřejmě neznamená, že si pohodlí nezaslouží i malí psi.

Co musí splňovat kvalitní psí pelech?

Výběr matrace pro psy přitom není taková věda. Základem je kvalitní náplň, která netlačí a poskytuje dostatek pohodlí. Skvělou volbou jsou molitanové vločky, které přesně odpovídají zmíněným požadavkům a mimo to perfektně izolují. Má-li váš čtyřnohý přítel pelíšek na chladné dlažbě, molitanová výplň ho spolehlivě ochrání před prochladnutím.

Na trhu jsou k mání i speciální zdravotní matrace, které jsou plněny tzv. studenou pěnou – ta se velmi dobře přizpůsobí tvaru těla. Je jako stvořená pro starší nebo nemocné psy s problémy pohybové soustavy.

Neméně důležitý je i vhodně zvolený potah. Od toho vyžadujte hned několik vlastností. Měl by být příjemný, odolný a snadno čistitelný. A když na to přijde, není od věci ani stylový design, který zapadne do interiéru. V současné době je k mání opravdu široké spektrum pelechů z různých materiálů a mezi ty nejlepší patří mikroplyš a bavlna. Pozor – potah by měl jít z matrace lehce sundat.

Pokud již pelech máte, nechcete se ho zbavit, ale přesto vám z nějakého důvodu zcela nevyhovuje, zaměřte se na polštáře pro psy. Hleďte však na to, aby do psího lože perfektně zapadl. Opět si budete moct vybrat z bohaté nabídky tvarů, výplní a designů.

V neposlední řadě jde i o správné rozměry. Pelech by měl být dostatečně velký, aby v něm psovi nebylo těsno a mohl se rozvalit.

Nakupujte špičkové zboží od českého výrobce

Na závěr jsme si nechali tip na specializovaný e-shop, kde sežnete pelechy, polštáře i jiné chovatelské potřeby. Na www.kockyapsi.cz zakoupíte vše potřebné za skvělé ceny. Český výrobce vám s výběrem vhodného příslušenství rád poradí a dodá vám ho v co nejkratším termínu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *