Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zvířata

Jak správně vybrat pelech pro psa?

Člověk stráví spánkem přibližně třetinu svého života – proto je výběr postele a matrace velmi důležitý. Ale jak jsou na tom naši psí mazlíčci? Možná jste si to doposud neuvědomovali, ale pejskové toho naspí a proleží ještě více než my lidé. I oni proto potřebují místo, kde si nerušeně odpočinou a kde se jim dostane náležitého komfortu. Důraz na vhodně zvolené matrace pro psy by měli klást především chovatelé větších a těžších plemen (např. dogovitá a molossoidní plemena). Což samozřejmě neznamená, že si pohodlí nezaslouží i malí psi.

Co musí splňovat kvalitní psí pelech?

Výběr matrace pro psy přitom není taková věda. Základem je kvalitní náplň, která netlačí a poskytuje dostatek pohodlí. Skvělou volbou jsou molitanové vločky, které přesně odpovídají zmíněným požadavkům a mimo to perfektně izolují. Má-li váš čtyřnohý přítel pelíšek na chladné dlažbě, molitanová výplň ho spolehlivě ochrání před prochladnutím.

Na trhu jsou k mání i speciální zdravotní matrace, které jsou plněny tzv. studenou pěnou – ta se velmi dobře přizpůsobí tvaru těla. Je jako stvořená pro starší nebo nemocné psy s problémy pohybové soustavy.

Neméně důležitý je i vhodně zvolený potah. Od toho vyžadujte hned několik vlastností. Měl by být příjemný, odolný a snadno čistitelný. A když na to přijde, není od věci ani stylový design, který zapadne do interiéru. V současné době je k mání opravdu široké spektrum pelechů z různých materiálů a mezi ty nejlepší patří mikroplyš a bavlna. Pozor – potah by měl jít z matrace lehce sundat.

Pokud již pelech máte, nechcete se ho zbavit, ale přesto vám z nějakého důvodu zcela nevyhovuje, zaměřte se na polštáře pro psy. Hleďte však na to, aby do psího lože perfektně zapadl. Opět si budete moct vybrat z bohaté nabídky tvarů, výplní a designů.

V neposlední řadě jde i o správné rozměry. Pelech by měl být dostatečně velký, aby v něm psovi nebylo těsno a mohl se rozvalit.

Nakupujte špičkové zboží od českého výrobce

Na závěr jsme si nechali tip na specializovaný e-shop, kde sežnete pelechy, polštáře i jiné chovatelské potřeby. Na www.kockyapsi.cz zakoupíte vše potřebné za skvělé ceny. Český výrobce vám s výběrem vhodného příslušenství rád poradí a dodá vám ho v co nejkratším termínu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.