Které letní festivaly si nenechat ujít?

Léto je ve znamení pohody, výletů, kempování a samozřejmě letních fesťáků. Máme pro vás tipy kam vyrazit a na které navíc získáte skvělé slevy se studentským průkazem ISIC. Letošní léto bude tou nejlepší hudbou doslova nadupané.

Jak si vybrat festival na míru?

Letní měsíce jsou doslova nabité festivaly, ať už hudebními, tak i divadelními. Je jedno jaký si vyberete, důležité je, aby vám to sedlo.

Ne každému vyhovuje celý repertoár hudebního festivalu, proto je na fesťáku několik stage, které jedou současně, a tak si můžete vybrat jaký hudební styl vám víc sedí.

Obvykle jsou ale hudební festivaly laděné do konkrétního stylu a když si přečtete co na vás čeká, žádné překvapení se konat nebude.

Jak a kdy si rezervovat lístky

Rozhodně včas! Co se týká vstupenek na akci jako takovou, určitě se vám nestane, že byste dorazili a nebyly by na vstupu volné lístky, ale jde spíš o včasný nákup místa v kempu.

Ten má totiž omezené možnosti, takže zde je třeba nakupovat v předstihu.

TIP – jak se na fesťáku dobře ubytovat

Některé letní festivaly mají dokonce ten benefit, že nabízí několik typů ubytování. VIP varianta nevyžaduje, abyste sebou cokoli nosili nebo stavěli stany, prostě dorazíte a rovnou se nastěhujete do stanu s veškerým vybavením.

Další řady pak mají třeba jen stany, ale vybavení si musíte dovést sebou a poslední nejlevnější jsou ty, kdy si dovezete stan i jeho vybavení a o vše se staráte sami.

I tak, místo není nafukovací a vyhrávají ti, co si vše zařídili v předstihu. Samozřejmě, dnes se lístky nakupují online. Nezapomeňte se podívat, kde platí slevy ISIC na letní festivaly.

Jídlo a pití se na festivalech prodraží

Na festivalech si dovnitř nic k jídlu a pití nepronesete a na místě ceny stánkového jídla často kopírují ceny lepších restaurací.

Je potřeba s tím počítat a buď se chodit najíst mimo areál, nebo se vybavit dostatečnou hotovostí. Na většině letních festivalů si návštěvník pořizuje čip, na kterém má načtenou finanční částku a tou hradí jídlo a pití na stáncích.

Je to pohodlné, můžete načíst dostatek peněz a netrápit se pak nošením peněženky. To, co neutratíte si pak zase převedete zpět na účet.


Kalendář letních hudebních festivalů

Červen

- Rock for People - Kdy a kde: 15. – 17. 6. 2023, Hradec Králové, letiště - SLEVA S ISIC

- Votvírák – Kdy a kde: 16. – 18. 6. 2023, Letiště Boží Dar, Milovice - SLEVA S ISIC

- Metronome - Kdy a kde: 22. – 24. 6. 2023, Výstaviště Praha  Fingers Up - Kdy a kde: 24. – 25.6. 2023, Morava Camp Mohelnice - SLEVA S ISIC 

Červenec

- Beats for Love - Kdy a kde: 5. — 8. 7. 2023, Ostrava, Dolní Vítkovice 

- Masters of Rock - Kdy a kde: 13. – 16. 7. 2023, Zlín – Vizovice  Mighty Sounds - Kdy a kde: 23. – 24. 7. 2023, Tábor, letiště 

- Colours of Ostrava - Kdy a kde: 19. – 22. 7. 2023, Ostrava, Vítkovice - SLEVA S ISIC

- Sázavafest - Kdy a kde: 20. – 22. 7. 2023, Světlá nad Sázavou - SLEVA S ISIC 

- Benátská! s Impulsem - Kdy a kde: 27. – 30. 7. 2023, Liberec 

Srpen

- Let It Roll - Kdy a kde: 3. – 5. 8. 2023, Milovice, letiště 

- Brutal Assault - Kdy a kde: 9. – 12. 8. 2023, Jaroměř, Pevnost Josefov 

- Hip Hop Kemp - Kdy a kde: 17. – 18. 8. 2023, Hradec Králové, letiště 

HRADY 2023 – Festivalová šňůra po českých a moravských hradech startuje 14.7. na Točníku a končí 19.8. v Hradci nad Moravicí. Festival současné hudby na pozadí české historie vždy slibuje skvělou atmosféru. 

Publikováno: 12. 05. 2023

Kategorie: Volný čas

Autor: Lenka Mrázková