Jak správně vybrat vaporizér?

Jak správně vybrat vaporizér?

Lidí, kteří přechází od kouření k vaporizaci, přibývá i u nás. Přestože se trend v České republice rozjíždí pomaleji než například v USA a západoevropských zemích, již nyní je na trhu bohatá nabídka přístrojů. Chcete-li si vaporizér pořídit i vy, budou se vám hodit následující tipy. Prozradíme vám, jak správně vybrat vaporizér a na co si dát pozor.

Materiály, ze kterých byl vaporizér vyrobeno

Největším přínosem vaporizérů je absence zdravotního rizika související s inhalací karcinogenů a dalších látek, které mají negativní vliv na zdraví. Tuto výhodu však mohou znegovat nekvalitní a nevhodně umístěné materiály – například plasty v bezprostřední blízkosti ohřívací jednotky. Přístrojům s plastovými součástkami je vůbec lepší se vyhnout.

Způsob zahřívání bylinek

Materiál určený k aromaterapii by se neměl dotýkat zahřívaných součástek a v žádném případě by neměl být na zahřívací jednotce. Zejména u levnějších přístrojů byste při vaporizaci zaznamenali nepříjemnou kovovou pachuť.

Jednoduché ovládání

K mání je poměrně velké množství vaporizérů všeho druhu. Některé přístroje vypadají již na první pohled jednoduše, jiné naopak překombinovaně. Myslete na svůj komfort při užívání a vyberte si vaporizér, se kterým si bylinkovou seanci užijete a nebudete se muset zabývat komplikovanou inhalací. vaporizer-skate

Záruka je garancí kvality

Vaporizérům bez záruky se raději vyhněte. Podobně jako u jiných elektronických přístrojů, je u vaporizérů záruka podstatná. V podstatě jde o indikátor kvality a toho, zda výrobce svému výrobku věří.

Kolik za vaporizér utratit?

Možná jste nabyli dojmu, že si aromaterapii užijete jen s nejdražším vaporizérem na trhu, ale v praxi jde především o to, najít ideální poměr ceny a výkonu. Dejte si s výběrem na čas, porovávejte parametry a předem si ujasněte své požadavky.

Publikováno: 16. 05. 2016

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat vaporizér | vaporizace