Jak urychlit léčbu kašle?

Jak urychlit léčbu kašle?

Kašel je jedním z typických příznaků onemocnění dýchacích cest. Jedná se po poměrně běžnou záležitost, která čas od času postihne téměř každého. Ale jak se s kašlem vypořádat? Připravili jsme pro vás několik zaručených tipů.

Medový sirup

Med je známý medikament s neotřesitelnou pozicí v lidové medicíně. Již naši předkové věděli, že je velmi účinný při léčba kašle, ale také nachlazení a bolesti krku. Sirup vyrobíte tak, že do pár lžic medu vymačkáte čerstvou citronovou šťávu. Pro ještě lepší chuť neváhejte vmíchat lžičku kokosového oleje. Případně sáhněte po něčem z lékárny – například po tomto sirupu na kašel (https://www.vicks.cz/cs-cz/pripravky-vicks/leky-na-kasel/sirup-na-suchy-kasel-vicks-meddex) s obsahem medu. Účinek je rychlý a úleva trvá až 6 hodin.

Tymiánový čaj

Tymián se chlubí antibakteriálními účinky a současně se používá jako tlumič kašel. U našich západních sousedů – v Německu – je dokonce veden jako oficiální lék proti kašli, bronchitidě, infekci horních cest dýchacích a dávivému kašli. Čaj není nijak složitý – stačí, když do vroucí vody přidáte dvě čajové lžičky lístků tymiánu a necháte louhovat po dobu cca 10 min. Přeceďte, vypijte a uleví se vám. Dochutit můžete medem a citronem.

Dodržujte pitný režim

Další účinné opatření při léčbě kašle je dodržování pitného režimu. Zvyšte příjem tekutin, protože právě ty napomáhají při uvolňování hlenu v dýchacích cestách. Kromě vody můžete popíjet bylinkové čaje, polévky či vývary. A nezapomeňte ani na ovoce a zeleninu – kromě vody obsahuje také potřebné vitamíny.

Zázvorový čaj

Zázvor je aromatická bylina charakteristická štiplavou chutí. Je jedním z nejúčinnějších přírodních medikamentů a při léčbě kašle se běžně využívá především ve východní medicíně. Silný čaj ze zázvoru (příprava je snadná – stačí přelít nastrouhaný zázvor) vám uleví. Samozřejmě ho můžete dochutit medem a citronem. Jak sami vidíte, možností, jak léčit kašel, je spousta. Zda si připravíte čaj, nebo koupíte účinný lék na kašel (https://www.vicks.cz/cs-cz/pripravky-vicks/leky-na-kasel), je na vás.

Publikováno: 23. 03. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam