Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Pojištění

Ušetřit na povinném ručení je stále snadné

Máte řidičský průkaz? A automobil? V tom případě jste jistě zaznamenali jisté změny v oblasti povinného ručení. Nutno podotknout, že na rozdíl od minulých let jde o poměrně nepříjemné změny – pojišťovny začaly zdražovat a to o poměrně vysoké částky. Zajímá vás, co je k tomu vedlo a jak se můžete proti zdražení bránit?

Co klesne na dno, musí zpátky nahoru

Vraťme se však na chvíli o pár let zpět. Poté, co v roce 2000 skončil monopol České pojišťovny, která do té doby nabízela povinné ručení jako vůbec jediný subjekt, zařadily produkt do svého portfolia téměř všechny ostatní pojišťovny. Co následovalo, přivítali řidiči s otevřenou náručí. Konkurenční boj srazil ceny pojistného na minimum a výsledkem bylo nejlevnější povinné ručení v historii českého pojišťovnictví.

Ceny však klesly tak nízko, až pojišťovny začaly argumentovat tím, že z nízkých poplatků nemohou vytvářet dostatečné rezervy. Již v závěru minulého roku proto začaly zdražovat a v trendu pokračují doposud. Zatímco některé zdražují celoplošně všem zákazníkům, jiné cílí na řidiče, kteří svou vinou přišli o bonus, případně rizikové skupiny řidičů. Zdražení se nejcitelněji dotklo taxikářů a provozovatelů autoškol či autopůjčoven.

V letošním roce zdražování pokračuje a jako první se ke změnu sazebníku přiklonila AXA, která podražila o 9 % a ČSOB o 3,6 %. V dubnu jim sekundovala další pojišťovna, tentokrát menší Slavia pojišťovna a to o 6 %. Pokud se zvýšení cen dotklo i vašeho rozpočtu, nezbude vám, než se novou sazbou smířit, nebo se vydat hledat levnější alternativu. Netušíte, od čeho se odpíchnout? Pomůže vám povinné ručení srovnání, které je mnohem rychlejší a efektivnější než kterýkoliv jiný způsob.

Srovnejte si pojištění zdarma na webu

Online srovnání všech aktuálních sazebníků najdete na srovnávacím serveru ušetřeno.cz. Na zmíněném webu najdete aplikaci s názvem povinné ručení kalkulačka, která vám vypočítá nejlevnější alternativu. Stačí zadat několik základních údajů a okamžitě se dozvíte, u které pojišťovny ušetříte. Jde o zcela objektivní a velmi přesné porovnání produktů, díky kterému ušetříte tisíce korun ročně. A proč platit více, když to jde levněji?