Jak vybrat správnou kancelářskou židli?

Jak vybrat správnou kancelářskou židli?

Trávíte v kanceláři až příliš mnoho času? V tom případě si dejte pozor na to, jak sedíte. Respektive na čem. Nevhodná kancelářská židle vám totiž může způsobit celou řadu vážných zdravotních problémů. Bolesti a ztuhlost svalů, palčivá bolest v oblasti krční páteře a beder... To je teprve začátek. Hlavní příčinou zmíněných potíží je nesprávné držení těla, kterému můžete zamezit tím, že si pořídíte kvalitní ergonomickou židli. A my vám prozradíme, na co si dát při nákupu pozor. Budete-li důležitost zdravého sezení podceňovat dlouhodobě, přivodíte si následky na celý život.

Co je to zdravé sezení?

Zdravé neboli dynamické sezení je moderní metoda, která označuje sezení na speciálně uzpůsobené židli. Ta umožňuje plynulou a přirozenou změnu polohy. Je vybavena synchronním mechanismem, který je nastaven tak, aby byl možný současný pohyb sedadla a opěradla. Tvar takové kancelářské židle se neustále přizpůsobuje. A zatímco spodní část těla zůstává ve stejné poloze, páteř je přirozeně napnutá a narovnaná. Nedochází k nerovnoměrnému zatížení svalstva a namožení jen určité skupiny. Neméně důležité je ale také nastavení sedáku – výška by měla být nastavena tak, abyste se chodidly dotýkaly celou plochou podlahy a vaše kolena svíraly úhel 90°.

Jaké vlastnosti by měla mít správná kancelářská židle?

Výběr kancelářské židle, ve které se budete cítit jako v bavlnce, není tak snadný. Na trhu je příliš mnoho modelů a je snadné šlápnout vedle. Vy však budete vědět, že by vaše nová židle měla disponovat:
  • pohodlným sedákem
  • bezpečným (stabilním) podvozkem
  • nastavitelnými podpěrkami rukou
  • anatomickým opěradlem
Za zmínku stojí i další prvky, jako je píst s tlumícími vlastnostmi či snadno čistitelný, pohodlný a přitom odolný materiál. Nezapomeňte, že investice do kvalitní kancelářské židle je investicí do zdraví. Tip na závěr: Chcete perfektní kancelářskou židli za příjemnou cenu? Poohlédněte se po ní v e-shopu all4.cz, který provozuje PROFI LIGHT CS v.o.s. V nabídce najdete také konferenční židle, židle do čekáren a veškeré vybavení pro vaši kancelář.

Publikováno: 20. 01. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: dynamické sezení | jak vybrat správnou kancelářskou židli