Přečtěte si, jak tisknout levně a UŠETŘIT TISÍCE

Přečtěte si, jak tisknout levně a UŠETŘIT TISÍCE

Hledáte-li způsob, jak minimalizovat výdaje za tisk, máme pro vás řešení. Budete-li se řídit našimi doporučeními, ušetříte ročně nemalou částku – třeba i několik tisíc korun za rok, což je s ohledem na jednoduchost následujících tipů k nevíře.

Tiskněte na nižší kvalitu

Správné nastavení tisku je základ. Pokud zrovna nepotřebujete tisknout barevně, přepněte si ve volbách barevný tisk na černobílý. A to i v případě, že je v dokumentu pouze text. Vyhlazování okrajů písma má totiž také vliv na spotřebu.

Měli byste se však řídit heslem „všeho s mírou“. Budete-li tisknout dokument, od kterého se čeká vynikající čitelnost, příliš to se snižováním kvality nepřehánějte. Existují i další metody, jak ušetřit.

Kupujte alternativní náplně

Originální náplně jsou velmi drahé, protože představují jeden z hlavních zdrojů financí výrobců tiskáren. Můžete však ušetřit tím, že budete nakupovat tzv. alternativní náplně. Kolik vás bude stát?

Za nový toner ce285a pro tiskárny HP zaplatíte méně než 300 Kč. Kapacita kazety je přitom 2000 strany s 5% pokrytím.

Levný toner q2612a vás bude stát ještě o něco méně. Je plně kompatibilní s tiskárnou HP a splňuje mezinárodní standardy. Z kvality tak rozhodně nemusíte mít strach.

Pořiďte si speciální software

Používáte-li při tisku software, který jste získali společně s tiskárnou, zpozorněte! Můžete si zakoupit speciální program pro výraznou úsporu při tisku. Mezi nejlepší patří InkSaver a údajně šetří až 75 % z ceny náplně.

Roli hraje také typ písma

Kdo by to byl řekl, že změnou fontu lze ušetřit až 20 % barvy... Ale skutečně je to tak. Nejúspornější typ písma je bezpatkový a tenký Ecofont.

Ušetřit se dá i na papíru

Ačkoliv nejde o úsporu, která by vás zvedla ze židle, mělo by vás motivovat, že uděláte něco málo pro životní prostředí. Kdykoliv to bude možné, tiskněte oboustranně. Ušetříte papír – ten přece taky nemáte zadarmo!

Publikováno: 23. 04. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: jak levně tisknout | jak ušetřit při tisku