Jak vybrat robotickou sekačku, aby se o váš trávník postarala bez kompromisů?

Jak vybrat robotickou sekačku, aby se o váš trávník postarala bez kompromisů?

Došli jste k závěru, že již nebudete ztrácet čas procházkami se sekačkou a svěříte údržbu trávníku chytrému zařízení, které se o vše postará za vás? Rozhodli jste se správně - automatická neboli robotická sekačka je jistě skvělý pomocník. Ale musíte si vybrat tu správnou, což není snadné, protože v segmentu zahradní techniky panují propastné rozdíly. Chcete-li mít jistotu, že sáhnete po vhodném modelu, dodržujte následující doporučení.

Zohledněte plochu zahrady

Automatickou sekačku by neměla rozhodit rozloha vaší zahrady. Počítejte však s tím, že uváděná kapacita platí pro plochou zahradu bez překážek. Pokud je váš pozemek členitý - sekačka bude muset překonávat svahy a kličkovat kolem stromů, keřů a záhonků, raději zvolte model s vyšší kapacitou.

Schopnost překonávat svažité plochy a nerovný terén

Ještě relativně nedávno byly automatické sekačky vhodné spíše pro sekání menších rovných plácků. Technologie však pokročily a na své si nyní přijdou také majitelé svažitých ploch. Extrémní terén samozřejmě nezvládají všechny modely - jednou z mála je například robotická sekačka Husqvarna Automower. V případě zmíněné sekačky Husqvarna počítejte s velmi nízkou hlučností (oceníte při nočním sekání), schopností sečení za každého počasí a možností absolutní kontroly prostřednictvím mobilní aplikace (včetně hlasového ovládání).

Vyžadujte kvalitní zabezpečení

Robotická sekačka je koncipována tak, aby pracovala samostatně. Pravděpodobně ji budete nechávat na zahradě bez dohledu, a proto se při výběru pozastavte nad přítomností systému zabezpečení. Ideální je blokace pomocí PIN kódu zvukový alarm, který vás upozorní vždy, když bude se zařízením neoprávněně manipulováno.

Servis se může hodit nejen v případě poruchy

Kvalitní automatické sekačky jsou spolehlivé, ale pořád jde o elektroniku, která se může kdykoliv porouchat. Proto je vhodné vybírat také podle dostupnosti autorizovaného servisu. Odborníci na sekačky a motorové řetězové pily Husqvarna z HUTAB (Husqvarna Tábor) nám prozradili, že specialisté nejsou zapotřebí nejen pro případ poruchy, ale také v souvislosti s aktualizací firmwaru, údržbou a uskladněním.

Publikováno: 15. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat automatickou sekačku | jak vybrat robotickou sekačku