Redukční dieta? Efektivnější je zdravý jídelníček!

Redukční dieta? Efektivnější je zdravý jídelníček!

Chcete se dostat do psychické pohody? V tom případě budete muset odstranit to, co vás trápí – přebytečný tuk. Nadváha je nejen neestetická, ale především nezdravá a pokud vyústí v obezitu, může vážně ohrozit fungování organismu. Ale o tom jste již jistě četli spoustu článků a pravděpodobně vás varoval i lékař. Nabízí se však otázka jak zhubnout a přitom si svou váhu udržet? Pomůže vám redukční dieta, cvičení, nebo něco úplně jiného? V dnešním článku vám prozradíme zdravý recept na hubnutí, díky kterému se vrátíte zpět do spokojeného života!

Co je to redukční dieta?

Redukční dieta je proces, který má za cíl snížení tělesné hmotnosti. Může mít mnoho podob a nejčastěji ji drží osoby, které trpí nadváhou nebo obezitou. Někdy je nezbytná, ale mnohdy se k ní uchylují i lidé, kteří mohou nad nadbytečnými kilogramy vyzrát úplně jinak. Rychlá a účinná dieta vám skutečně může pomoct k nižší tělesné hmotnosti. Ty nejdrastičtější varianty dokonce o deset kilogramů během několika málo týdnů, nicméně upozorňujeme, že rychlé hubnutí pomocí drastické diety v žádném případě není zdravé. Většinou navíc vede k nežádoucímu jojo efektu a to hned poté, co se vrátíte ke staré životosprávě. Nejenže opět přiberete, ale pravděpodobně na tom budete ještě hůř. Drastické redukční diety nelze držet dlouhodobě, jsou stresující a v jejich průběhu nedodáte organismu látky, které bezpodmínečně funguje k dobrému fungování. Pokud jste se v rámci internetové diskuze dočetli, že ta či ona redukční dieta funguje, neradujte se předčasně. Každý člověk reaguje jinak a zatímco někdo během rychlé diety skutečně shodí pár kilogramů, někdo jiný nemusí rozdíl před a po dietou ani zaregistrovat. Abychom to shrnuli – chcete-li rychle zhubnout, zapomeňte na drastické diety a vydejte se cestou zdravého životního stylu. Sestavili jsme pro vás několik praktických tipů, díky kterým vám hubnutí půjde mnohem lépe a rychleji.
Pozor! Chcete zhubnout rychle a zdravě? Přečtěte si návody jak zhubnout na portálu Diety a hubnutí!

Zdravý způsob života – alfou a omegou je vyvážená strava

Prohlédněte si, co máte v lednici a zamyslete se nad tím, jestli je vůbec reálné, aby jste se stávajícím jídelníčkem zhubli. Ovšem pozor, pokud do svého nového jídelníčku zařadíte pouze nízkotučné potraviny, stoupnete takříkajíc z bláta do kaluže. Nízkotučné potraviny sice nemají vysokou energetickou hodnotu, ale jejich nevýrazná chuť způsobuje pocit hladu. Konzumujte proto i klasické potraviny, ale snižte velikost porcí!

Jezte dostatek zeleniny a ovoce!

Pro člověka v dietním režimu je velmi důležitá konzumace většího množství zeleniny a ovoce. Vaše tělo dostane pořádnou dávku vlákniny a vitamínů a vy spálíte více kalorií. Měli byste také pít dostatek vody – pití vody a hubnutí jde ruku v ruce a jen hydratovaný organismus efektivně spálí tuky.

Buďte v pohodě a nenechte se rozhodit

Změnou stravovacích návyků ovšem vše teprve začíná. Mezi faktory, které budou výrazně ovlivňovat to, jak rychle se vám podaří zhubnout, patří i dostatek zábavy a aktivit, které odbourávají stres. Pamatujte si, že k rychlé redukci váhy dojde jen v případě, že budete smýšlet pozitivně a k tomu by vám mělo napomoct i vaše okolí. Hledejte podporu v partnerovi a přátelích a nenechte se odradit škarohlídy.

Úplejší oblečení je skvělá motivace

Další motivací by mohlo být těsnější oblečení. Pokud jste do své garderóby začlenili příliš volné kousky, je na čase obměnit šatník. Volné oblečení sice skryje to, co nechcete, aby bylo vidět, ale na druhou stranu pak špíčky nebudete mít na očích a vytratí se vaše chuť k hubnutí. A nezapomeňte ani na stravovací deník, do kterého si budete každý den zapisovat vše, co sníte. Jedině tak získáte přehled nad tím, jak zdravý jídelníček dodržujete.

Chcete vědět vše o efektivním hubnutí?

Tipů a praktických rad jak zhubnout, je mnohem více a opakujeme, že každému může „sedět“ něco úplně jiného. Proto bychom rádi upozornili na portál Diety a hubnutí, který pravidelně přináší návody jak zdravě a rychle zhubnout, informace o dietách a všem, co by se vám na cestě za vysněnou postavou a lepším životem mohlo hodit. Stačí vyťukat www.dietyahubnuti.cz a začíst se do článků, které připravili odborníci... Nezapomeňte, že stačí vydržet a zanedlouho budete sklízet ovoce!