Jak vypadá moderní městský mobiliář? Vévodí mu technologie

Jak vypadá moderní městský mobiliář? Vévodí mu technologie

Termín městský mobiliář obvykle označuje soubor městského prostranství. Čítá lavičky, odpadkové koše, truhlíky na květiny a další běžné prvky, které určitým způsobem slouží veřejnosti. Podstatné je, aby odpovědné osoby vybírali účelově a zaměřily se na odolnost a estetickou stránku. Pestrost městského inventáře pak svědčí o tom, jak moc to myslí se zvelebováním daného místa vážně. V posledních městech se ve venkovním prostoru objevují také moderní multifunkční dobíjecí stanice. K čemu slouží a v čem spočívá jejich praktický přínos?

Ve Velkém Oseku poznáte výhody dobíjecích stanic na vlastní kůži

Velký Osek je malá obec, ve které žije přibližně 2400 obyvatel. Nachází se ve Středočeském kraji, zhruba 9 km od Kolína. V katastru obce najdete několik významných památek a zajímavostí, a navíc se můžete vydat na výlety po blízkém okolí, kde jsou k vidění další přírodní i historické krásy. Vraťme se však k městskému mobiliáři. Obec si je uvědomuje vysokou zátěž cykloturistů a rozhodla se jim výlety zpříjemnit instalací dvou speciálních stanic se spoustou užitečných funkcí pro turisty i občany. Jednu najdete v ulici Komenského u autobusové zastávky Masarykovy základní školy, druhou vedle cykloaltánu. Velký Osek zvolil solární multifunkční dobíjecí stanice od LEDEOS, a to konkrétně v následujícím provedení: stanice obsahují 2 zásuvky na 230 V pro nabíjení elektrokol, elektrokoloběžek atd., 3 stojany na kola, 1 kompresor pro nafouknutí kol, koloběžek apod., 4 USB zásuvky pro nabijení mobilních zařízení, 2 držáky pro telefony a tablety a 2 autozásuvky 12 V. Součástí stanic je také osvětlení pro noční provoz, WiFi router a bezpečnostní kamera. Díky solárnímu nabíjení mohou stanice fungovat bez síťového napětí a jejich provozní náklady jsou minimální. WiFi router umožňuje prohlížení webových stránek, ale omezená rychlost brání stahování větších souborů. Internetové připojení zajišťuje obec. Použití všech služeb je zcela zdarma.

Tipy na další prvky moderního městského mobiliáře

Dodavatel LEDEOS, který zajistil multifunkční solární stanice pro Velký Osek, nabízí také další produkty. Základním pilířem sortimentu je solární veřejné LED osvětlení, které – stejně jako solární stanice, je bezúdržbové a nezávislé na zdroji síťového napětí. Představuje ideální řešení osvětlení míst, kde jsou potíže s připojením. Většinu času pracuje v úsporném režimu a na plný výkon až po soumraku, a to pouze v případě, kdy pohybové čidlo zaznamená pohyb. Nedílnou součástí sortimentu LEDEOS je také bezdrátový rozhlas – nová generace obecního rozhlasu a sytému varování obyvatel. O všech nabízených systémech najdete bližší informace na ledeos.cz.

Publikováno: 16. 04. 2021

Kategorie: Technika

Autor: Adam