Jak vypadají současné trendy v malování pokojů?

Jak vypadají současné trendy v malování pokojů?

Rozhodli jste se, že své bydlení předěláte tak, aby šlo ruku v ruce se současnými trendy v oblasti bytového designu? V tom případě začněte malováním. Vhodně zvolené barevné kombinace vytvoří příjemnou atmosféru a umocní celkový dojem z nového interiéru. Na téma současných trendů nám poskytli informace malíři pokojů České Budějovice z firmy Malířství Jiří Dráb.

Když si s výběrem barev nevíte rady, zeptejte se odborníků

Hned na úvod upozorňujeme, že s výběrem barev vám rádi poradí profíci z malířství České Budějovice. Doporučí vám, které plochy ponechat bílé a které zdi zahalit do barevných tónů. Během mnohaletého působení v oboru získali cenné zkušenosti a mají výběr barevných kombinací takříkajíc „v oku“. Provádí také nátěry fasád České Budějovice, nátěry střech, plotů, zábradlí a radiátorů a dalších prvků.
Obecně byste se měli soustředit na barvy, které na vás působí pozitivně, případně se řiďte zásadami feng-shui.

Které barvy jsou trendy v roce 2016?

Co se týče aktuálních trendů, základní barvou je neutrální bílá. V moderních interiérech je vhodná kombinace se druhou barvou. Vícebarevné kombinace mohou působit rušivě a chaoticky, a proto je lepší, když je domácnost vymalována jen dvěma nebo třemi barvami. Co však můžete měnit, je sytost jednotlivých tónů. Trendy přejí jednoduchému až minimalistickému pojetí. V moderním interiéru jsou hladké stěny bez štukování, nicméně boom pastelových barev je na ústupu. Barvy roku 2016 jsou podle Pantone hned dvě, a to růžová „Rose Quartz“ a modrá „Serenity“. Paleta nejatraktivnějších barev logicky obsahuje odstíny růžové, ale také meruňkové a červené. Na druhou stranu neuděláte chybu ani s výraznější modrou – údajně zlepšuje náladu, inspiruje a uklidňuje. Nezapomeňte, že trendy se neustále mění a co bylo ještě nedávno „in“, mohou designéři obratem poslat do propadliště trendových dějin. Při výběru barev proto myslete dopředu a vyberte si takové barvy, které vás budou bavit i napřesrok. Pokud vám ovšem nevadí každoroční renovace interiéru…

Publikováno: 09. 06. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: barvy 2016 | trendy malování interiérů