Nová zelená úsporám: Žadatelé mohou získat až 10 milionů korun!

Nová zelená úsporám: Žadatelé mohou získat až 10 milionů korun!

Chystáte se modernizovat, rekonstruovat, nebo stavět, ale schází vám finanční prostředky? Můžete je získat, a to poměrně snadno – v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám je pro žadatele připraveno až 10 milionů korun. Tato částka je připravena pro majitele bytových domů jako v případě vlastní investice ve výši 50 milionů korun. Dotace se tak může vyšplhat až na 20 % uznatelných nákladů. Pro vlastníky rodinných domů je připraveno až 5 milionů korun jako 50 % uznatelných nákladů. Za tyto peníze lze realizovat zateplení, provést výměnu oken, nainstalovat solární termický systém a ještě daleko více. Seznam uznatelných položek je velmi dlouhý a najdete na něm také stavbu zelení střechy či montáž venkovní stínící techniky.

Zateplení svépomocí i atraktivní bonus za výměnu kotle

Dotační program Nová zelená úsporám není nový projekt. Stát zájemce dotuje již mnoho let a snaží se o průběžné zlepšování podmínek. Díky tomu jsou dotace dostupnější a vstupní podmínky méně přísné. K novým opatřením patří například realizace zateplení vlastními silami, což v minulosti nebylo nutné. Dotaci dostali pouze zájemci, kteří si přizvali stavební firmu či kvalifikovaného řemeslníka. Další dobrá zpráva jistě potěší majitele kotlů na tuhá fosilní paliva. Ti, pokud současně se zateplením a výměnou oken a dveří, případně instalací solárního systému podají žádost o výměnu starého kotle za modernější a ekologičtější zdroj tepla (tepelné čerpadlo, plynový kotel, kotel na biomasu...), získají bonus ve výši 20 tis. korun.

Chcete se o dotacích dozvědět více?

Zajímá vás, na co všechno lze v rámci programu Nová zelená úsporám získat finanční dotace? Bližší informace vám rádi poskytnou energetičtí poradci ze z E.ONu. Spoustu praktických rad a tipů zároveň najdete na webu E.ON Rádce.

Publikováno: 09. 10. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: nová zelená úsporám