Jak vyřešit nedostatek prostoru v menším bytě? Buďte praktičtí!

Jak vyřešit nedostatek prostoru v menším bytě? Buďte praktičtí!

Pokud jsi z nějakého důvodu nemůžete dovolit stěhování do většího bytu, případně vám menší byt vyhovuje, ale potýkáte se s nedostatkem místa a úložného prostoru, budou se vám hodit následující rady a tipy. Vězte, že i do poměrně stísněného bytečku lze dostat vše potřebné – staří jen zapojit selský rozum!

Začněte uvažovat minimalisticky

Pro majitele menšího bytu je minimalistické smýšlení dobrou cestou, jak bydlení zařídit stylově a nepotýkat se při tom s nedostatkem místa. V čem však spočívá hlavní myšlenka minimalismu? Minimalista si pořizuje pouze věci, které skutečně potřebuje. Když se zamyslíte nad tím, co všechno jste za poslední roky shromáždili, pravděpodobně dojdete k závěru, že většinu z těch věcí vůbec nepotřebujete. Zbavte se jich a získáte spoustu prostoru navíc!

Pořiďte si praktický nábytek

Do malého bytu rozhodně nepatří obrovská sedací souprava a robustní nábytek. Naopak se zaměřte na kompaktnější zařízení, a rozhodně zvažte pořízení kvalitní skříně s praktickým vnitřním uspořádáním. Dobrou volbou jsou vysoké vestavěné skříně. Vejde se do nich mnohem více věcí než do skříní klasického typu.

Důkladně si promyslete rozmístění nábytku

Pečlivé plánování by mělo být naprostou samozřejmostí. Než do místností naskládáte nábytek a zařízení, nakreslete si plánek, díky kterému si budete moct názorně představit, jak bude daný místnost vypadat. Buďte důslední a do náčrtku si poznačte i přesné rozměry. Ušetříte díky tomu spoustu času, který byste strávili stěhováním věcí v případě, že stav po rozmístění nebude vyhovovat vaší původní představě.

Používejte různé vychytávky

Máte malý byt? Rozhodně nejste sami! Zapátrejte na internetu a inspirujte se tím, jak nedostatek místa řeší ostatní lidé. Překvapí vás, kolik je k mání praktického příslušenství určeného především pro menší domácnosti. Nicméně nejde pouze o konkrétní produkty, jakožto i o styl malby, způsob kompozice dekorací a podobně. Jistě se vám nakonec podaří dosáhnout perfektního výsledku.

Publikováno: 14. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: nedostatek místa v bytě | více místa v bytě