Luxusní spánek pod širákem

Luxusní spánek pod širákem

Patříte k dobrodruhům, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby mohli vytáhnout paty do drsné přírody? Nezastaví vás tropická vedra, ani ukrutné mrazy? Nebo jste doposud o romantické noci pod hvězdami doposud jen tajně snili? Výborně, v tom případě jsou následující řádky určeny právě vám. Ať už venku trávíte většinu volného času, nebo ne, pravděpodobně víte, že bez správného vybavení v náročných podmínkách nevydržíte. Pozor, řeč není o výstupu na K2, k nevydržení může být i obyčejné stanování v Krkonoších. Naprostým základem je kvalitní zázemí, které vás ochrání před nepřízní počasí. Představte si to sami – teplota klesá pod bod mrazu a horská chata v nedohlednu. Noc se dá poměrně komfortně strávit i ve stanu, ovšem bez pořádného spacáku do rána zmrznete.

Není spacák, jako spacák

Spací pytel, který vám věnovali rodiče jakožto pozůstatek z dob pionýrů a jisker patří do koše. V lepším případě do muzea. Dekové spacáky se prodávají i dnes, ovšem socialistické předky připomínají pouze tvarem. Jsou prostorné a a pohodlnější, než takzvané mumie, spíše než do extrémních podmínek se však hodí na letní kempování či jako přikrývka pro návštěvu. Mají je v oblibě děti, které jsou náročnější na prostor při spaní.

Pro outdoorové nadšence jsou vhodné již zmíněné mumie. Mumiové spací pytle věrně kopírují tvar lidského těla a tím pádem ho i lépe prohřejí. Vyrábějí se z rozličných materiálů, v závislosti na podmínkách, do kterých jsou určeny. Jejich součástí bývá zateplovací límec a kapuce, jež kryje hlavu.

Konkrétněji můžeme zmínit spacáky Coleman, které patří k nejkvalitnějším na trhu. Věrně jim sekundují spacáky Husky, které mimo jiné zaujmou i módním designem.

Ke spacáku se dá dokoupiti celá řada zajímavých doplňků, které vám spánek ještě více zpříjemní. Řeč je především o hygienických vložkách a polštářcích.

Nakupujte u profesionálů

Outdoorové vybavení se dá pohodlně objednat online. Otázkou však je, který z mnoha internetových obchodů zvolit. Zavítáte-li na trekshop.cz, rozhodně neuděláte krok vedle. Majitelé mají se spaním v přírodě bohaté zkušenosti a velmi dobře vědí, co prodávají. Velmi lákavé jsou zejména spací pytle Condor, které si mohou zákazníci nechat vyrobit na míru. A když na míru, tak nejen v takřka libovolné velikosti, ale především barevném provedení. Jak sami vidíte, módní výstřelky se nevyhnuly ani tak specifickému segmentu, jako je outdoor vybavení.

Publikováno: 12. 10. 2012

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: outdoorové vybavení | spacák | spacáky | spacáky Condor | spacáky Husky | spací pytel