Jak začít cvičit doma?

Jak začít cvičit doma?

Na Nový rok si spousta z nás dala předsevzetí, že konečně začne cvičit. Odpovídají tomu i přeplněná fitness centra a trenéři i výživoví poradci, kteří nemají o práci nouzi. Pokud se stydíte hubnout před ostatními, tak vyzkoušejte cvičení doma. Víte, jak začít a co vše k tomu potřebujete?

Cvičení podle plánu

K tomu, abyste mohli začít cvičit doma a i u cvičení vydrželi, potřebujete cvičební plán. Pro začátek bude stačit, když si založíte cvičební deník, do kterého si budete psát své úspěchy, ale i neúspěchy.

Začněte tím, že se změříte a zvážíte. Tyto údaje si do svého deníku napište. Přidejte k tomu i vaši vysněnou váhu, cíle, kterých chcete dosáhnout. Nestresujte se, pokud na začátku cvičení přiberete, protože váš tuk se bude měnit na svaly a uvidíte, že změny budou patrné na volnějším oblečení.

Posilovací stroje

Na otázku, jaké stroje si k domácímu posilování pořídit, si musíte odpovědět sami. Na trhu existuje spousta „zázračných“ strojů, díky kterým zhubnete téměř sami. Ale nevěřte těmto reklamním trikům. Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitního běžeckého pásu, díky kterému budete moct běhat za jakéhokoliv počasí, ročního období i v jakoukoliv dobu. Pokud nemáte žádnou fyzickou kondici, vyplatí se pořídit si rotoped a jízdě na rotopedu se věnovat alespoň půl hodiny denně. Již za první měsíc si všimnete, že už se nezadýcháte při chůzi do schodů nebo dobíhání autobusu.

Rozhodně byste ve své domácí posilovně měli mít i podložku. Ta slouží k protažení, posilování i následnému uvolnění po cvičení. Navíc když se budete cítit unavení, můžete na ní cvičit jógu, která vám navrátí psychickou i fyzickou pohodu. Kupte si také činky a nebraňte se ani TRX závěsnému systému, který se dá použít v pohodlí domova nebo třeba na zahradě, případně v lese nebo parku.

Videa na internetu

Cvičit můžete pomocí videí na internetu, kde se dozvíte, na jaké partie se při cvičení zaměřit, zda cvičíte správně a jak často cvičení opakovat. Snažte se cvičit pravidelně, i když se většina z nás shodne, že pro cvičení doma je potřeba hodně pevné vůle. Doma vás láká totiž mnoho jiných aktivit, které byste dělali raději.

Zkuste si však cvičení zpříjemnit oblíbenou hudbou, seriálem, filmem nebo zapojte partnera, případně děti a mazlíčky. Uvidíte, že domácí cvičení je stejně tak návykové jako cvičení ve fitness centru. A pokud bude k tomuto cvičení přistupovat zodpovědně, výsledky na sebe rozhodně nenechají dlouho čekat!

Publikováno: 17. 01. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam