Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Řidiči, připravte se na novinky. Co vás v roce 2019 čeká na silnicích?

Stejně jako každý rok, i letos se musí řidiči připravit na řad změn. Aby vás novinky v silničním provozu nezaskočili, připravili jsme pro vás přehledný seznam toho nejdůležitějšího.

Nové registrační značky

První novinkou jsou nové registrační značky určené pro ekologické automobily. Speciální značky pro elektromobily a vozy produkující max. 50 g CO2 na kilometr budou vydávány od druhého čtvrtletí 2019. Majitelé vozidel daných kategorií je dostanou zdarma.

Zbrusu nová dopravní značka

Odborníci z www.azznacky.cz nás upozornili na nový typ dopravní značky. Jedná se o extra výrazné značení s nápisem „STOP, jste v protisměru“. Neonová značka se objeví u rizikových nájezdů dálnic a bude sloužit jako prevence před situacemi, kdy řidič najede do protisměru.

Vysoká pokuta za nevyhovující technický stav vozu

V případě, že policejní hlídka v rámci kontroly dojde k závěru, že vozidlo není ve vyhovujícím technickém stavu, je majitel povinen do 5 pracovních dní ode dne vydání dokladu o zadržení (případně dne doručení kopie dokladu úřadu) odevzdat osvědčení o registraci. Neučiní-li tak, vystavuje se riziku pokuty ve výši až 100 tisíc korun.

Nezpoplatněné dálniční úseky

Dálniční úseky, které nebyly v roce 2018 zpoplatněny, zůstávají na seznamu i pro rok 2019. Navíc k nim přibude několik dalších úseků:

  • Frýdek-Místek (km 47) – Dobrá (výjezd 54) na D48,
  • Sedlice (výjezd 126) – Opatovice (výjezd 129) na D35,
  • Sedlice (výjezd 84) – Hradec Králové – Kukleny (výjezd 90) na D11,
  • Veselí nad Lužnicí-sever (výjezd 104) – Bošilec (výjezd 109) na D3.

Pár slov o AZznačky

Sponzorem tohoto článku je společnost AZznačky. Zajišťuje komplexní služby v oblasti dopravního značení a kromě vodorovného a svislého značení nabízí také zpomalovací prahy a parkovací zábrany.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *