Řidiči, připravte se na novinky. Co vás v roce 2019 čeká na silnicích?

Řidiči, připravte se na novinky. Co vás v roce 2019 čeká na silnicích?

Stejně jako každý rok, i letos se musí řidiči připravit na řad změn. Aby vás novinky v silničním provozu nezaskočili, připravili jsme pro vás přehledný seznam toho nejdůležitějšího.

Nové registrační značky

První novinkou jsou nové registrační značky určené pro ekologické automobily. Speciální značky pro elektromobily a vozy produkující max. 50 g CO2 na kilometr budou vydávány od druhého čtvrtletí 2019. Majitelé vozidel daných kategorií je dostanou zdarma.

Zbrusu nová dopravní značka

Odborníci z www.azznacky.cz nás upozornili na nový typ dopravní značky. Jedná se o extra výrazné značení s nápisem „STOP, jste v protisměru“. Neonová značka se objeví u rizikových nájezdů dálnic a bude sloužit jako prevence před situacemi, kdy řidič najede do protisměru.

Vysoká pokuta za nevyhovující technický stav vozu

V případě, že policejní hlídka v rámci kontroly dojde k závěru, že vozidlo není ve vyhovujícím technickém stavu, je majitel povinen do 5 pracovních dní ode dne vydání dokladu o zadržení (případně dne doručení kopie dokladu úřadu) odevzdat osvědčení o registraci. Neučiní-li tak, vystavuje se riziku pokuty ve výši až 100 tisíc korun.

Nezpoplatněné dálniční úseky

Dálniční úseky, které nebyly v roce 2018 zpoplatněny, zůstávají na seznamu i pro rok 2019. Navíc k nim přibude několik dalších úseků:
  • Frýdek-Místek (km 47) - Dobrá (výjezd 54) na D48,
  • Sedlice (výjezd 126) - Opatovice (výjezd 129) na D35,
  • Sedlice (výjezd 84) - Hradec Králové - Kukleny (výjezd 90) na D11,
  • Veselí nad Lužnicí-sever (výjezd 104) - Bošilec (výjezd 109) na D3.

Pár slov o AZznačky

Sponzorem tohoto článku je společnost AZznačky. Zajišťuje komplexní služby v oblasti dopravního značení a kromě vodorovného a svislého značení nabízí také zpomalovací prahy a parkovací zábrany.

Publikováno: 01. 01. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam