Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

I nebankovní půjčka vám může pomoct. Musíte si však dobře vybrat!

Nebankovní půjčky – podvody, lichva, nebo možnost, jak získat finanční injekci i navzdory tomu, že nesplňujete podmínky nezbytné pro vyřízení klasického bankovního úvěru? Pravdou je, že v nebankovním sektoru působí poměrně dost nepříliš solidních věřitelů, kvůli kterým kolem nebankovních půjček panuje určitá nedůvěra. Na druhou stranu je ale rozhodně nelze házet do jednoho pytle a budete-li vybírat opravdu svědomitě, dříve, či později narazíte na výhodnou nabídku, která vám pomůže vyřešit komplikovanou finanční situaci.

Největší zájem je o mikropůjčky

Zdaleka nejoblíbenější jsou v posledních letech malé půjčky s úvěrovým rámcem v řádu několika set až tisíc korun. Mezi průkopníky, kteří u nás SMS půjčky začaly nabízet jako první, patří společnost Ferratum, jejíž koncept následně okopírovaly další subjekty. Podstata je ale vždy stejná – mikroúvěry jsou určeny pro překlenutí krátkého časového období, nejčastěji před výplatou. Zažádat o ně může téměř každý a většina poskytovatelů nevyžaduje potvrzení o výši příjmu a navíc nedochází ani ke kontrole registru dlužníků. K zamítnutí žádosti dojde většinou jen tehdy, když klient v minulosti porušil smluvní podmínky dané nebankovní společnosti a neuhradil včas dlužnou částku.

Tip: zde najdete přehledné srovnání nebankovních SMS půjček.

Největší (ne)výhody malých SMS půjček

Dostupnost jsme již rozebrali, ale tím výhody malých nebankovních úvěrů nekončí. Mezi ty další patří rychlost vyřízení (často řádu minut) a fakt, že o ně lze zažádat z pohodlí domova. Nebudete muset nikam chodit a pouze vyplníte formulář na webu věřitele. Ten vás následně uvědomí o stavu schválení formou příchozí SMS zprávy.

V některých případech je půjčka podmíněna zasláním 1 Kč na účet poskytovatele. Jde o opatření, které slouží k ověření identifikačních údajů a je zcela běžné.

Co se týče termínu splatnosti, ten se obvykle pohybuje mezi 1 až 30 dny, ale většina nebankovních společností nabízí možnost prodloužení. Podmínkou je úhrada fixního poplatku.

Jedinou nevýhodou (pomineme-li krátkou dobu splatnosti) je vyšší RPSN, které může dosahovat ža několika tisíc procent. Malé nebankovní půjčky jsou tedy „dražší“ než klasické úvěry, čemž se ale, s ohledem na dostupnost a rychlost vyřízení, nelze divit.