Jak zjistit neznámé telefonní číslo?

Jak zjistit neznámé telefonní číslo?

Už je to tady zase. Na displeji vašeho telefonu se objevilo neznámé číslo a vy jste na hovor nestihli odpovědět. A vzhledem k tomu, že začíná méně obvyklou předvolbou zvažujete, jestli na něm máte zavolat. Nabízí se proto jednoduchá otázka, na kterou však málokdo zná odpověď. Jak zjistit telefonní číslo, které vám volalo? A je to vůbec možné? Neznámé telefonní číslo v nás vzbuzuje emoce. Vzhledem k množství hoaxů, které kolují po internetu, se na něj bojíme zavolat. Co když nám operátor za hovor naúčtuje několik desítek či stovek korun? Na druhou stranu jsme zvědaví, protože co když byl hovor důležitý. Nemůže nám kvůli tomu, že jej budeme ignorovat, utéct neopakovatelná šance? Ale zpět k výše zmíněné otázce.

Operátor... vám nepomůže

Zřejmě vás nepotěší, že vystopovat volajícího není vůbec jednoduché, většinou dokonce nemožné. Operátor vám žádné informace o majiteli telefonního čísla neposkytne a to ani v případě, že volal z paušální karty. Informace o neznámém čísle může vyžádat pouze PČR, ale ani policisté nemají jisté, že jim operátor vyjde vstříc. Vzhledem k informacím z médií zpravidla ne.

Neznámé číslo najdete v diskuzi

Jediným způsobem, jak se dostat k informacím o volajícím, je zkusit neznámé číslo vyhledat na některém z portálů, které se touto problematikou zabývají. Patří mezi ně také slovenský portál www.09xy.sk, do kterého informace o číslech vkládají sami uživatelé. Budete-li mít štěstí, zobrazí se vám po zadání čísla do vyhledávacího pole diskuze k danému číslo. V opačném případě vám nezbude, než založit vlastní diskuzi a počkat, až do ní přispějí komentářem jiní uživatelé. Na zmíněném webu najdete také informace o jednotlivých typech předvoleb (včetně pevných linek) a za zmínku stojí i sekce SMS přání. Ta sice s vašim problémem nijak nesouvisí, ale nevíte-li si rady při sestavování narozeninového, valentýnského nebo zamilovaného přání, můžete se inspirovat.