Jak vybírat spodní prádlo podle aktivity?

Jak vybírat spodní prádlo podle aktivity?

První jarní paprsky ještě nemají žádnou sílu, ale už nám slibují jaro. V teplém počasí trávíme více času venku, sportem i prací kolem domu. Jak ale vybrat spodní prádlo, aby nám bylo pohodlné?

Pánské prádlo

Muži mají výběr relativně jednoduchý, volí si ze tří střihů. Trenýrky a boxerky mají nohavičky, slipy jsou naopak vykrojené. Trenýrky nabízí pohodlný volný střih, hodí se na volnější dny, kdy nemáte v plánu moc sportu. Volný střih je na jednu stranu velmi pohodlný, na druhou ale poskytuje jen minimální oporu pro citlivé mužské partie. Pro sport jsou vhodnější boxerky, jsou elastické a obepnou dobře postavu. V přední části mají anatomicky tvarovanou vsadku a i při pohybu poskytují dostatečnou podporu bez omezení volnosti. Třetí možností jsou slipy, které kopírují tvar postavy a nikde nepřekáží ani netlačí. Oblíbené jsou u profesionálních sportovců, protože jejich střih je pro sport velmi vhodný. Jsou i po letech stále oblíbené a považované za klasiku, která nestárne.

Dámské prádlo

Ženy mají výběr přeci je trochu složitější, možností je mnoho. Dámské prádlo bychom měli také vybírat s ohledem na pohodlí a příjemné nošení, svou roli ale hraje i tvar postavy. Oblíbený je klasický střih s vyšším pasem, který je univerzální a sedne každé ženě. Pro sport jsou vhodné bezešvé kalhotky, které nijak nevadí v pohybu a minimalizují riziko podráždění kůže právě v místě švů. Na žebříčku oblíbenosti se také stále drží tanga a mnoho žen volí i dámské boxerky s nohavičkou. Ty jsou pohodlné, ale opticky zkracují nohy, nemusí tak každé ženě lichotit. I tak je na prvním místě pohodlí a pokud vám oblíbený střih vyhovuje, nenechte se zmást diktátem módy. O spodním prádle bychom neměli ani vědět, že ho máme na sobě.

Pro volnější dny zvolte také volnější střihy, na sport se pak více hodí upnutější varianty. To platí především u mužů, kteří potřebují od spodního prádla nejen ochranu, ale také oporu.

Publikováno: 27. 02. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam