Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Potřebujete poradit s výběrem bojleru?

Po cestě jede kněz na kole a na zádech si veze bojler. Zanedlouho ho zastaví policejní hlídka a jeden ze strážců zákona se kněze ptá, co že si to veze na zádech. Ten mu odpoví, že bojler. Policisté se na sebe beze slova podívají a poté jeden z nich prohlásí:“Můžete pokračovat, svatý otče.“ Druhému policistovi to nedá a zeptá se svého kolegy, co že si to kněz vlastně vezl. Druhý policista odpoví:“Já nevím, to ty jsi chodil do náboženství…“

Co že je to vlastně ten bojler?

Vy však jistě víte, že bojler není nic jiného, ne zásobníkový ohřívač vody. Název pochází z anglického slova boil, tedy vařit. Podstatou bojleru je akumulace ohřáté vody a to bez ohledu na zdroj tepla, který může být rozličný. V praxi se setkáváme s elektrickými či plynovými bojlery, ale výjimkou nejsou ani bojlery využívající páru. Ohřívací těleso je položeno ve spodní části a ohřátá voda se odebírá z horní. Moderní ohřívače vody jsou upraveny tak, aby v nich nedocházelo k nežádoucímu promíchání již ohřáté a studené vody. Zároveň v nich nesmí chybět zabezpečovací zařízení, tedy pojistný ventil. Dojde-li k poškození, odvede ventil přetlak a zamezí explozi. Dalším prvkem je čidlo, které vyhodnocuje, zda se má zapnout či vypnout ohřev vody.

Chcete taky jeden?

Ale teď vážně – vypadá-li váš bojler, že už má svá nejlepší léta za sebou a vy chcete předejít nepříjemných chvilkám o studené vodě, raději jej vyměňte za nový už s předstihem. Široký výběr kvalitních bojlerů za skvělé ceny najdete na levneelektro.cz. V nabídce jsou bojlery elektrické i plynové a to v mnoha variantách. Na své si přijdou nejen majitelé rodinných domů či menších chat, ale také provozovatelé restauračních zařízení, kteří upřednostní bojlery s velkým objemem. Doporučujeme přístroje od výrobců, jako jsou AEG, GORENJE a TATRAMAT, které vydrží opravdu dlouho.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *