Potřebujete poradit s výběrem bojleru?

Potřebujete poradit s výběrem bojleru?

Po cestě jede kněz na kole a na zádech si veze bojler. Zanedlouho ho zastaví policejní hlídka a jeden ze strážců zákona se kněze ptá, co že si to veze na zádech. Ten mu odpoví, že bojler. Policisté se na sebe beze slova podívají a poté jeden z nich prohlásí:“Můžete pokračovat, svatý otče.“ Druhému policistovi to nedá a zeptá se svého kolegy, co že si to kněz vlastně vezl. Druhý policista odpoví:“Já nevím, to ty jsi chodil do náboženství...“

Co že je to vlastně ten bojler?

Vy však jistě víte, že bojler není nic jiného, ne zásobníkový ohřívač vody. Název pochází z anglického slova boil, tedy vařit. Podstatou bojleru je akumulace ohřáté vody a to bez ohledu na zdroj tepla, který může být rozličný. V praxi se setkáváme s elektrickými či plynovými bojlery, ale výjimkou nejsou ani bojlery využívající páru. Ohřívací těleso je položeno ve spodní části a ohřátá voda se odebírá z horní. Moderní ohřívače vody jsou upraveny tak, aby v nich nedocházelo k nežádoucímu promíchání již ohřáté a studené vody. Zároveň v nich nesmí chybět zabezpečovací zařízení, tedy pojistný ventil. Dojde-li k poškození, odvede ventil přetlak a zamezí explozi. Dalším prvkem je čidlo, které vyhodnocuje, zda se má zapnout či vypnout ohřev vody.

Chcete taky jeden?

Ale teď vážně – vypadá-li váš bojler, že už má svá nejlepší léta za sebou a vy chcete předejít nepříjemných chvilkám o studené vodě, raději jej vyměňte za nový už s předstihem. Široký výběr kvalitních bojlerů za skvělé ceny najdete na levneelektro.cz. V nabídce jsou bojlery elektrické i plynové a to v mnoha variantách. Na své si přijdou nejen majitelé rodinných domů či menších chat, ale také provozovatelé restauračních zařízení, kteří upřednostní bojlery s velkým objemem. Doporučujeme přístroje od výrobců, jako jsou AEG, GORENJE a TATRAMAT, které vydrží opravdu dlouho.

Publikováno: 10. 07. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: aeg | bojlery | boler | drazice | elektrický bojler | plynový bojler | tatramat