Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jaká garážová vrata zvolit? Ucelený přehled všech variant podle druhu otevírání

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nová vrata si bezesporu zaslouží i vaše garáž, ale jaké provedení zvolit? Možností je víc než dost a bez praktického manuálu můžete při výběru šlápnout vedle. Zaměřili jsme se na široký sortiment z nabídky společnosti Pavla Bubíka, jež se na segment garážových a průmyslových vrat specializuje již od roku 1994. Prodává vysoce kvalitní, certifikované produkty ve více než 3000 barevných kombinacích a nabízí komplexní servis včetně zednických, zámečnických i elektro prací.

Dvoukřídlá garážová vrata

Dvoukřídlá garážová vrata představují pomyslnou klasiku. Otevírají se směrem ven a nezabírají žádné místo uvnitř garáže. Logicky však vyžadují prostor před objektem. V případě menšího stavebního otvoru se jako alternativa nabízí jednokřídlá varianta.

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata se otevírají svisle a následně se ukládají pod stropem. Oproti výklopným vratům nabízí až o 14 cm větší průjezdnou šířku. Představují ideální řešení pro každého, kdo vyžaduje výborné tepelné vlastnosti a spoustu místa v garáži i před ní.

Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata definuje jednoduchá konstrukce a ve srovnání se sekčními vraty i více volného prostoru pod stropem (rolují se do hliníkového boxu).

Výklopná garážová vrata

Výklopná garážová vrata působí velmi moderním dojmem. Zájemce by však neměl zapomínat na nutnost dostatečného prostoru před garáží (vrata se otevírají tak, že jako jeden kus zajíždějí po kolejích pod strop) a zmenšení průjezdu (o cca 100 mm na výšku a 200 mm na šířku).

Posuvná garážová vrata

Posuvná garážová vrata se otevírají do strany, což ocení každý, kdo potřebuje zachovat prostor pod stropem (např. pro uložení sezónních věcí).

Garážová vrata s dveřmi

Do garáží s častějším pohybem osob jsou vhodná garážová vrata s dveřmi. Výhody jsou zjevné: nemusí se otevírat celá vrata, což ve finále šetří čas a minimalizuje únik tepla.

Stále si s výběrem nevíte rady? Obraťte se na odborníky z firmy Pavla Bubíka a nechte si doporučit správná garážová vrata, která budou odpovídat vašim specifickým potřebám.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *