Jaká sedací souprava je vhodná právě pro vás?

Jaká sedací souprava je vhodná právě pro vás?

Sedací souprava je střed téměř každého obývacího pokoje. Pokud je tomu u vás doma jinak, pravděpodobně jste si doposud nepořídili sedačku, na které byste rádi relaxovali. Což je škoda, protože není nic příjemnějšího, než když se člověk může po náročném dni v práci natáhnout na ergonomický nábytek z příjemných materiálů... Ale nic není ztraceno, stále to můžete napravit. Nejdříve si však přečtěte pár praktických tipů souvisejících s výběrem. Budou se vám hodit!

Zvolte správný tvar

Sedačky se vyrábí v širokém spektru variant. V prvé řadě byste se měli zamyslet nad vhodným tvarem. Nabízí se rohové sedací soupravy – tzn. do „L“, velké sedací soupravy do „U“ a klasické pohovky s dvěma až třemi místy k sezení. Větší sedací souprava je vhodná do prostorného interiéru, ale v menším bytě by zbytečně překážela. Logicky to platí i opačně – malá pohovka by ve velkém obývacím pokoji mohla působit poněkud komicky. Při výběru byste se samozřejmě měli řídit i obvyklým počtem osob, kterým by měla sedací souprava nabídnout místo k sezení.

Po jakém materiálu sáhnout?

Sedací soupravy se neliší pouze tvarem, ale také materiálem. Nejdražší a zároveň nejexkluzivnější je pravá kůže. Dobře se udržuje, je příjemná na omak a působí luxusním dojmem. Špatnou volbou však není ani levnější umělá useň – eko-kůže. Kvalitně zpracovanou umělou kůži od té pravé na první pohled nerozeznáte a bude vás těšit i fakt, že se nevyrábí z materiálů živočišného původu. Pro toho, komu pravá ani umělá kůže nic moc neříká, jsou dobrou volbou sedací soupravy potažené mikroplyší či mikrovláknem. Obojí se snadno čistí a dobře vypadá. K moderním materiálům s velmi dobrými vlastnostmi patří také carabu a mikrofáze.

Kde najdete spoustu sedacích souprav pohromadě?

Po své budoucí sedačce se můžete poohlédnout na portálu InHaus.cz – populárním porovnávači nábytku z mnoha e-shopů.

Publikováno: 20. 01. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam