Chcete si vypůjčit automobil? Poradíme vám, na co si dát pozor...

Chcete si vypůjčit automobil? Poradíme vám, na co si dát pozor...

Dostali jste se do prekérní situace a zůstali jste na nějaký čas bez auta? Nebo nemáte vlastní vůz vůbec a na nějakou dobu byste ho přece jen potřebovali? V tom případě zamiřte do nejbližší autopůjčovny, však oni vám „nějaké“ vozidlo půjčí...

Přebíráme vůz v autopůjčovně

Vybrali jste si vůz a chystáte se podepsat takzvaný předávací protokol? Buďte ostražití a zkontrolujte si, zda obsahuje všechny náležitosti. Součástí dokumentu by měla být specifikace půjčovaného vozidla, kompletní soupiska výbavy, údaje o pneumatikách a zejména přehled všech drobných poškození vozu. V případě, že autopůjčovna údaje o poškození do protokolu neuvede, může vám jej později naúčtovat. Předtím, než protokol podepíšete, si proto vůz obejděte zvenčí a a zkontrolujte karoserii. Neměli byste zapomenout ani na čelní sklo a pneumatiky – skutečně odpovídají popisu v protokolu? Dalším krokem by měla být kontrola stavu interiéru, tedy stav sedaček (nejsou propálené?), vnitřní obložení sloupků apod. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani výbava. Nastartujte vůz a vyzkoušejte, zda vše funguje jak má a to včetně drobností jako je zásuvka u zapalovače. Budete-li používat navigaci nebo nabíjet telefon, mohla by vás nefunkční zásuvka nemile zaskočit. Na všechny nedostatky upozorněte a vyžadujte, aby byly zapsány do protokolu. Solidní autopůjčovny s tím nemají problém.

Jak je to s asistenčními službami?

Větší a zavedené autopůjčovny disponují smlouvami s nadnárodními asistenčními službami jako je ABA, ACA nebo ÚAMK. V takovém případě se můžete spolehnout na profesionální pomoc a to nejen v ČR, ale i v zahraničí. Problém nastává u menších nebo neprofesionálních autopůjčoven, které asistenční služby často vůbec nenabízí. Nedejte na dobré slovo majitele, který pro vás „když tak zajede“ a raději zvolte jinou autopůjčovnu.

Tip na závěr

Hledáte spolehlivou autopůjčovnu v Praze? Autopůjčovna PrimaPůjčovna funguje již deset let a nabízí široký výběr automobilů, které jsou předávány v perfektním stavu. Asistenční služby jsou v základní ceně a platí v rámci celé Evropy. Ceny za vypůjčení vozidla se navíc sčítají a slevu dostanete i v případě, že jste neměli vůz několik dní vcelku. Vozy jsou klimatizované, bez reklamních polepů a lze si je rezervovat i online na primapujcovna.cz.

Publikováno: 24. 05. 2013

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: autopůjčovna praha | autopůjčovny | na co si dát pozor v autopůjčovně