Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Chcete si vypůjčit automobil? Poradíme vám, na co si dát pozor…

Dostali jste se do prekérní situace a zůstali jste na nějaký čas bez auta? Nebo nemáte vlastní vůz vůbec a na nějakou dobu byste ho přece jen potřebovali? V tom případě zamiřte do nejbližší autopůjčovny, však oni vám „nějaké“ vozidlo půjčí…

Přebíráme vůz v autopůjčovně

Vybrali jste si vůz a chystáte se podepsat takzvaný předávací protokol? Buďte ostražití a zkontrolujte si, zda obsahuje všechny náležitosti. Součástí dokumentu by měla být specifikace půjčovaného vozidla, kompletní soupiska výbavy, údaje o pneumatikách a zejména přehled všech drobných poškození vozu. V případě, že autopůjčovna údaje o poškození do protokolu neuvede, může vám jej později naúčtovat. Předtím, než protokol podepíšete, si proto vůz obejděte zvenčí a a zkontrolujte karoserii. Neměli byste zapomenout ani na čelní sklo a pneumatiky – skutečně odpovídají popisu v protokolu? Dalším krokem by měla být kontrola stavu interiéru, tedy stav sedaček (nejsou propálené?), vnitřní obložení sloupků apod. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani výbava. Nastartujte vůz a vyzkoušejte, zda vše funguje jak má a to včetně drobností jako je zásuvka u zapalovače. Budete-li používat navigaci nebo nabíjet telefon, mohla by vás nefunkční zásuvka nemile zaskočit. Na všechny nedostatky upozorněte a vyžadujte, aby byly zapsány do protokolu. Solidní autopůjčovny s tím nemají problém.

Jak je to s asistenčními službami?

Větší a zavedené autopůjčovny disponují smlouvami s nadnárodními asistenčními službami jako je ABA, ACA nebo ÚAMK. V takovém případě se můžete spolehnout na profesionální pomoc a to nejen v ČR, ale i v zahraničí. Problém nastává u menších nebo neprofesionálních autopůjčoven, které asistenční služby často vůbec nenabízí. Nedejte na dobré slovo majitele, který pro vás „když tak zajede“ a raději zvolte jinou autopůjčovnu.

Tip na závěr

Hledáte spolehlivou autopůjčovnu v Praze? Autopůjčovna PrimaPůjčovna funguje již deset let a nabízí široký výběr automobilů, které jsou předávány v perfektním stavu. Asistenční služby jsou v základní ceně a platí v rámci celé Evropy. Ceny za vypůjčení vozidla se navíc sčítají a slevu dostanete i v případě, že jste neměli vůz několik dní vcelku. Vozy jsou klimatizované, bez reklamních polepů a lze si je rezervovat i online na primapujcovna.cz.