Jižní Morava je ještě krásnější, než se o ní traduje

Jižní Morava je ještě krásnější, než se o ní traduje

Většině z nás se v souvislosti s Jižní Moravou vybaví vynikající víno, ale také doslova pohádková krajina, kterou lemuje řada krásných památek. Ve skutečnosti je však Jižní Morava ještě úchvatnější. Nevěříte? V tom případě byste si měli na chvíli vydechnout a přijet si posedět do některého z mnoha vinných sklípků. Jeden z nich bychom vám dnes rádi představili. Pohodlně se usaďte, virtuální degustace právě začíná!

Sklípek, ze kterého jen tak nevylezete

Vinný sklípek s ubytováním Víno Sýkora se vynachází v Čejkovicích, jedné z nejvyhlášenějších vinařských oblastí vůbec a je perfektním místem pro pohodové chvilky u skleničky vína. Zároveň se nachází v bezprostřední blízkosti dalších atraktivních lokalit a památek.

Sklípek s kapacitou až 80 osob je proslulý domáckou atmosférou, srdečným přístupem a samozřejmě i širokou nabídkou vyhlášených vín. Kromě klasického posezení se můžete těšit na degustaci, pohoštění a další programy, díky kterým si pobyt na Jižní Moravě vychutnáte o to víc. Můžete dorazit sami, s přáteli, nebo zde uspořádat firemní večírek. S noclehem si hlavu lámat nemusíte, je zajištěn v komfortních apartmánech nebo na ubytovně.

Poznejte tajemství templářských sklepů

Zmínili jsme, že vinný sklípek Jižní Morava nabízí spoustu doprovodných programů. Za zmínku stojí exkurze do vinic s odborným výkladem, ale také prohlídka historických templářských sklepů nebo podrobná instruktáž technologického postupu zpracování hroznů a výroby vína. Máte-li nějaké speciální požadavky, nebojte se zeptat. Bude-li to možné, určitě vám bude vyhověno :-)

Oáza pro milovníky cykloturistiky

Chystáte-li se Jižní Moravu procestovat na kole, rozhodně se nezapomeňte zastavit v nově otevřené cyklooáze. Práva ta je totiž ideálním místem k načerpání nových sil – kromě lehkého denního menu a dalšího občerstvení se můžete osprchovat, vyčistit si kolo, případně zůstat na degustaci a přenocovat. Sklípek Morava je místo, které si zamilujete a rádi se do něj budete vracet...